Nafta

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTD (unijet)

andree85
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 20 Feb 2009, 21:11

LeninPD napísal:No takže po dlhšom prieskume som došiel k nasledujúcemu zisteniu.

Tankoval som mesiac len na Tesco pumpe. Sak cena najnižšia v okolí, sa oplatí nie :dntknw:

Potom som začal tlačiť V-power diesel a čuduj sa svete spotreba mi klesla o niečo malo cez liter na sto. Pri jazde po diaľnici (poctivých 130 od vjazdu po výjazd) to robilo viac než jeden a pol litra. :fool:
Je to kua možné? Ďalšia vec čo som si všimol, na Tesco naftu mi auto pri plnom plyne začalo dymiť. Na V-pover nie.

Keď to tak počítam rozdiel v cene nieje taký, aby sa mi oplatilo kupovať lacnejšiu naftu keď jej zožerie viac. A to nehovorím o tom že som si začal zbierať bodíky :blush2:

Neviem čo si mám o tom myslieť. Môže byť medzi naftami až taký rozdiel?
Nooo znova sa potvrdzuje ze drahsie je lepsie...ja som tiez raz skusil tesco...ale ako sa povie raz a dost....U nas na shellkach nemaju vpower diesel iba ten klasicky ale aj to je rozdiel....teraz sa chystam na agip vyskusat tu ich "novu" naftu tak som zvedavy...mam kupene nejake aditiva od liqui moly a zatial spokojnost.....
Alfa Romeo 156 SW, 1,9 JTD 116 konikov, 2004
EX - Seat Leon , 1,9 Tdi 180 koncov
Ex - Alfa Romeo 156 2,4JTD 136 koncov
Obrázok

vladino
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19 Mar 2009, 20:07

..ja chcem vyskúšať tiež ten nový agip disel tec, bol som teraz tankovať na agipke v TT a na stojane bolo označenie len diesel tak teraz neviem či je to už ono alebo to bude mať separe stojan ako je to na shelke..musím tetušiek spýtať ked pojdem nabudúce tankovať:))..no takže v tt máme avanti a nie agip..takže diesel tec nebude:(( aspon že je tu shell a v power:))
156SW JTD 105ps azzurro fantasia

PoulM
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Máj 2009, 08:53

Aditívum do nafty predavam aj ja,od castrolu TDA.Od zákazníkov viem že to pomáha aj pri mizernej nafte,napr.od vodárenskej JH :beach: Kámoš ma 1,9JTD a natankoval tam v ramci uspory a teraz trysky rieši :dash1:

alfik
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 11 Mar 2009, 11:35

PoulM napísal:Aditívum do nafty predavam aj ja,od castrolu TDA.Od zákazníkov viem že to pomáha aj pri mizernej nafte,napr.od vodárenskej JH :beach: Kámoš ma 1,9JTD a natankoval tam v ramci uspory a teraz trysky rieši :dash1:
Ja no name pumpy z daleka obchadzam. A Tesco a Makro tiez. Radsej jej vzdy doprajem V-Power diesel,alebo obyc V diesel od Shell-ky.
Alfa 156,2.4 JTD + Chip by Sarkan + EGR Off + Katik na majzel
Vtedy mi nešlo,dneska mi nejde,zajtra mi nepojde a tak dalej....
Používateľov profilový obrázok

sportwagon
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 28 Mar 2009, 21:28

Daval som tam lacnejsiu naftu ( nie tu najlacnejsiu Tesco atd.) a musel som menit trysku. Teraz to mam precistene aditivum od Liqui moly a tankujem naftu na Agip alebo Shel a OMV. rozdiel som zistil (amatersky odhad) iba v mensom ciernom oblaciku z mojho dvojiteho vyfuku :clapping:
Honda Accord Tourer 2,4 V-TECH 149kw
AR 156 1,9JTD-M 125kw M-Jet Sportwagon 2004 EX
VW Passat GT DOHC 16V 100kw 1992 EX
Škoda Garde 130GLS 47kw 1985 EX

Gabi
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 26 Mar 2009, 14:44

PoulM napísal:Aditívum do nafty predavam aj ja,od castrolu TDA.Od zákazníkov viem že to pomáha aj pri mizernej nafte,napr.od vodárenskej JH :beach: Kámoš ma 1,9JTD a natankoval tam v ramci uspory a teraz trysky rieši :dash1:
ak predavas aditiva-mala by som zaujem o kupu,lebo ja som to doteraz nikde nenasla.....vidim,ze si z BB ako ja,takze ak ma navigujes kam,pridem(alebo mi posli tel.)...tiez by som sa rada poradila s niekym z BB ohladom inych veci k alfam,tak budem rada ak mi das kontakt...DAKUJEEEEEM :girl_in_love:

PoulM
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Máj 2009, 08:53

Smer slovenska lupča.Firma STABO-DAF servis.+421907889097
V robote od 7.00 do 19.00.250ml 1:1000 riedenie.12€,ale cenu Ti môžem spraviť. :beach:

Gabi
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 26 Mar 2009, 14:44

PoulM napísal:Smer slovenska lupča.Firma STABO-DAF servis.+421907889097
V robote od 7.00 do 19.00.250ml 1:1000 riedenie.12€,ale cenu Ti môžem spraviť. :beach:
dakujem velmi pekne,urcite sa ozvem a prisla by som si kupit ten napoj pre Romea, ked si taky mily a urobis mi aj cenu:-) a dohodneme aj tu klimu....sorry za vykanie,tykame si aj mimo compu,OK? :flirt:

PoulM
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Máj 2009, 08:53

OK.sa cítim ako starý ........ ked mi vykaju :biggrin: :biggrin: :biggrin:
kontakt máš,v robote cele dni tak kedykolvek crn alebo napiš
Napísať odpoveď