vibrácie spojkového pedálu

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTD (unijet)
Napísať odpoveď

Autor témy
tomas156jtd
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 07:55

Zdravím mám taký problém, začalo to tým že jedného pekného dňa sa mi rozblikalo mazanie ako sa neskôr zistilo pretočilo sa hlavné ložisko na kľuke, tak sa dala druhá + nové ložiská a všetko bolo O.K. ale po cca 1000km mi začalo auto robiť zvláštne veci na 4. st. v rýchlosti od 75 po 90 auto začalo vibrovať na iných prevodoch v tých istých rýchlostiach to nerobí, a ďalšia vec čo som si všimol spojkový pedál od cca 1800 otáčok začne vibrovať(potom sa to už len stupňuje) nie som si istý čím to je spojka a zotrvák majú cca 30tis km. Tak neviem aké máte skúsenosti či by to teoreticky mohol robiť aj zotrvačník (poškodil sa spolu s kľukou kedy sa prejavovala závada tak že pri vytláčaní spojky som cítil vibrovanie) nepamätám si ako sa to prejavovalo predtým, nikdy som také veci neskúšal alebo či by to mohli robiť aj silenbloky motora
Používateľov profilový obrázok

Breznew18
Príspevky: 751
Dátum registrácie: 25 Dec 2011, 11:10

ak ma zotrvak len 30 tisic cize si daval novy? ak hej tak teoreticky by to tym byt nemalo teoreticky by to mohla robit aj lamela ale podla popisu by som si myslel ze to bude bud lamela alebo zotrvak tazko povedat
Alfa Romeo 156SW 1,9 jtdm 103kw chip cca 160k 350NM Alpiners

Autor témy
tomas156jtd
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 07:55

No skúšal som to všeliako, zistil som že keď idem na trojke a vibruje to a jemne pritlačím na spojku tak to prestane, tiež som zistil že na 1,2,3 to nerobí alebo vibrácie sú minimálne až 4 a 5 s tým že keď to moc vibruje musím len viac zatlačiť spojku, a nad cca 3200 ot cítiť vibrovanie aj bez toho aby som zrýchloval. Ak má niekto problém zo zotrvačníkom že mu trasie vedel by to vyskúšať? A hej zotrvačník je nový cca 30tis aj so spojkou a cca 1000km dozadu aj ložisko vymenené.
Používateľov profilový obrázok

Breznew18
Príspevky: 751
Dátum registrácie: 25 Dec 2011, 11:10

podotahovali ste riadne pritlacny tanier? ak je to nove tak by to malo drzat to by musel byt vadny kus zotrvak sa neda nejako extra skusat jeho vady sa prejavia uz len v pokrocilom stadiu ked pri akceleracii pod zatazou zacne vybrovat najlepsie ked ides v kopci a pridas v 5 ke ak sa roztrasie tak je KO
Alfa Romeo 156SW 1,9 jtdm 103kw chip cca 160k 350NM Alpiners

Autor témy
tomas156jtd
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 07:55

je to také divné mal som už rozsypaný zotrvačník tak viem čo to robí, toto mi príde také iné ale na 100% neviem, pri montáži som nebol ale myslím že by to malo byť ok. Keď som sa nad tým zamýšlal tak to vychádza asi tatko že 1.keď začnú vibrácie a sú ešte slabšie tak pri jemnom pritlačení spojkového pedálu sa vibrácie prestanú prenášať. 2. na 1. st a 2. st sa to neprejavuje viac menej pri žiadnych otáčkach čiže to musí byť nejaká súčiastka ktorú neovplyvňujú otáčky ale zaťaženie. 3. náznaky vibrácií začnú pri väčšej záťaži už na 3.st a už sú spojenú aj s otáčkami bez ohľadu na zrýchľovanie alebo udržiavanie rýchlosti. Ešte to skúsim dole kopcom ak to bude robiť aj tak vidím to jedine na poloos,
A ešte jedna dôležitá vec keď mi to poskladali tak spojka zaberala úplne od podlahy, časom sa to zlepšilo, takže môže byť aj prítlačný tanier mimo alebo nevystredené ložisko... len mi stále nejde do hlavy.. keby to bolo spojkou tak tej je jedno ako rýchlo ide dôležité sú pre ňu otáčky ....
Serie ma to pretože som dal robiť spodok motora ten je zatiaľ ok a teraz sa mi objavilo toto tu
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

vybracie citis ked tomu nalozis alebo aj ked brzdis motorom? pripadne pri akych otackach sa to prejavuje?
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link

Autor témy
tomas156jtd
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 07:55

včera som to napríklad skúšal dole kopcom na 4 plný a nič, ale akonáhle som sa dostal na rovinku tak som to začal cítiť a to som plný plyn nemal len som išiel normálne a hore som rozpísal ako sa to prejavuje už cca na trojke to pociťujem, ale napríklad do 1800-1900ot to nerobí ani na 5 st. a dôležité je aj to že keď tošička stlačím spojku pri tom ako pociťujem vibrácie tak prestanú
Napísať odpoveď