code kontrolka

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTD (unijet)
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
dolezz
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12 Jún 2012, 20:59

Ahoj,

mam problem s alfou, ako prisla zima nestartovala, povedali mi ze to mozu byt vstreky, napadlo ma cca. po 2 mesiacoch ako stala skusit prehodit aj relatka co su pri kasni vpredu, myslim tie co suvisia zo zhavenim, prehodil som ich a alfa mi zacala pekne bzucat ako potocim klucom no nenastartuje, vyhodi chybu na palubovke CODE. Vsetky kontrolky pekne zhasnu teda okrem tej kde je taky kyblik s olejom a baterkou. Patral som tu ze to moze byt spinac narazovy co je pod sedackou skusal som ho zatlacit s baterkou aj s odpojenou baterkou, niekde na jednom fore riesili ze by ten spinac mal byt aj v motorovom priestore niekde pri baterke, bola tam aj schema no nenasiel som tam nic, http://1.1.1.4/bmi/dieselpower.cz/forum ... 0_ns_1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Mam aj tu karticku s kodom 8 miestnym co mam vyblikat pomocou plynoveho pedala, strcim klucik dam ho do polohy 2 ked zapne kontrolky stlacim pedal a nic sa nedeje, pisali tam ze treba cakat 5-20sek. no ja som cakal aj viac. Mala by niaka ikonka svietit ci co ale u mna sa nic nedeje.

Poistky som presiel vsetky po jednej, aj v motorovom priestore.

za rady dakujem :(
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
dolezz
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12 Jún 2012, 20:59

takze baterka to nieje, nakolko sme odstavili feldu a pomocou startovacich kablov sme sa to snazili nastartovat, ani kostra lebo ju bralo z feldi, hybal som poistkami, bolo tam nieco robene predoslim majitelom s riadiacou jednotkou tak som ju vybral a trocha zohrial doma, nasledne namontoval, relatka som prehadzoval, poistkovou skrinkou som sa pokusal hybat, ak by sa nasiel niekdo z okolia sali kto by mi to opravil rad mu zaplatim.
Používateľov profilový obrázok

PetoNK
Moderátor
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 20:54

Máš náhradný kľúč, skúšal si ho?
Suzuki Ignis 1.3 vvt
ex AR 156 1.9JTD 85kW
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
dolezz
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12 Jún 2012, 20:59

ahoj mam a skusal, mam aj tu karticku s kodom na odblokovanie imob. pomocou plynoveho pedala, vsetko som robil podla navodov na nete no nic sa na palubovke nemenilo, dal som klucik pootocil do II polohy tj. kde este nestartuje len sa zapnu kontrolky, stlacil pedal a nic sa nedialo, drzal som najprv 5s, -10s, 20s, ...atf a nic :(
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Pravdepodobne snimaci kruzok na spinacke. Vsetky poistky mas dobre?
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
dolezz
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12 Jún 2012, 20:59

vsetky poistky okrem tych co su tak hore v poistkovej skrinke take v takom akoby kosiku z umeliny som kontroloval, inak predtym ako som prehodil relatka to robilo toto http://alfa156.sk/viewtopic.php?f=7&t=2606" onclick="window.open(this.href);return false;

vdaka za ochotu ;)
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Aha, jaze ti ostane CODE svietit. Egr zaslep na vyfukovych zvodoch, odskusaj.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
dolezz
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12 Jún 2012, 20:59

Ahoj, ostane svietit code a nezhasne, egr mam zaslepene. :(
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Tak je to chyba cisto len imobilizeru. Musis mat dobre vsetky poistky, vsetky relatka spinat, aj tie ktore su schovane pred kastlikom spolujazdca. AK to bude vsetko ok, mohlo porazit snimaci kruzok na spinacke a teoreticky aj rj imobilizeru. Ak sa ti niekto v tvojom okoli tymto zaobera, daj si imobilizer vyblokovat v software, alebo tam kupit emulator a naprogramovat. Imobilizer je vzdy parovany s rj imobilizeru a rj motora.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
dolezz
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12 Jún 2012, 20:59

ahoj, pod kastlikom su ale pokial viem len relatka na siber, ... . Som to mal asi pred pol rokom rozobrate, inak je to dost pracne treba demontovat ten kastlik. Bol som u automechanika a vravel mu ako som poprehadzoval tie relatka, on ze to som nemal lebo ze som ich mohol pomiesat, som si myslel ze su vsetky rovnake, myslim cervene, a cierne vacsie. Maju aj rovnake nozicky. Zajtra prekontrolulejem vsetky poistky, som nemal cas.

pls. je jedno ako su tie relatka? vdaka
Napísať odpoveď