Náhla strata výkonu.

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTD (unijet)

mastr
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 20:02

sme radi, že ti to funguje
Používateľov profilový obrázok

martin6
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 14 Júl 2012, 12:32
Kontakty:

Čaute mam podobný problem so stratou výkonu. Ked napr. pri pohnuti na 1 dam plyn na podlahu nič sa nedeje pohýna sa velmi tažko a až po cca 5s (niekedy viac) začne prudko zrýchlovat. Robi to aj na vyššich stupnoch napr. pri preradeni zo 4 do 3 tiež netaha a začne cca od 2500 niekedy aj od 3000 otačok. Diagnostika nič neukázala, skúsil som odpojiť váhu vzduchu ale bolo to ešte horšie. Tiež to začalo viac dymiť a pri vypnutí motora dost s autom trhne. Vedel by mi niekto poradit čo s tým? Vďaka.
Používateľov profilový obrázok

Pablo
Moderátor
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 24 Máj 2009, 19:56

martin6 napísal:Čaute mam podobný problem so stratou výkonu. Ked napr. pri pohnuti na 1 dam plyn na podlahu nič sa nedeje pohýna sa velmi tažko a až po cca 5s (niekedy viac) začne prudko zrýchlovat. Robi to aj na vyššich stupnoch napr. pri preradeni zo 4 do 3 tiež netaha a začne cca od 2500 niekedy aj od 3000 otačok. Diagnostika nič neukázala, skúsil som odpojiť váhu vzduchu ale bolo to ešte horšie. Tiež to začalo viac dymiť a pri vypnutí motora dost s autom trhne. Vedel by mi niekto poradit čo s tým? Vďaka.
Pozri tu tenku hadicku od ventila N75 (podtlakove ovladanie turba), urcite bude prasknuta.
Inac viac najdes v tejto teme:
http://www.alfa156.sk/viewtopic.php?f=89&t=2856&p=27593" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok

martin6
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 14 Júl 2012, 12:32
Kontakty:

máš na mysli toto?
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok

Pablo
Moderátor
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 24 Máj 2009, 19:56

martin6 napísal:máš na mysli toto?
Ano, kontroloval si ju?
Používateľov profilový obrázok

martin6
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 14 Júl 2012, 12:32
Kontakty:

ano pozeral som ta vrchná je trochu popraskaná ale zda sa mi to len povrchové zajtra pôjdem kupit novu a vymenim ju nech mám istotu
Používateľov profilový obrázok

martin6
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 14 Júl 2012, 12:32
Kontakty:

Tak dnes som vymenil tú vrchnú hadičku, najskôr žiadna zmena a odrazu to začalo ist ako má.Ďakujem za radu.V pondelok ešte vymenim aj tú spodnú snad sa mi podari vybavit dielnu lebo vonku sa mi to velmi nechce robit :) Inac nasunut tam novu hadičku dalo dosť zabrať kedže bola trochu menšia. Dufam že to už pôjde normalne ešte raz vďaka.
Používateľov profilový obrázok

Pablo
Moderátor
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 24 Máj 2009, 19:56

:applause
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

v poslednej dobe pocitujem,ze auto je malicko slabsie,dnes som skusal slapnut na krk a najskor nic,potom trosku zacalo tahat a nakoniec sa rozbehlo,posledny tyzden mi dost trha autom,ked zhasinam,takze pravdepodobne ta podtlakova hadicka...nemal som este cas to pozriet,budem sa na to musiet pozriet cez vikend...neviete kde by som kupil original tu hadicku?uz som ju raz menil,ale nezohnal som presne taku istu,len o nieco tensiu a s mensim vnutornym priemerom...dakujem
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

martin6
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 14 Júl 2012, 12:32
Kontakty:

originál asi vo fiate ale tam budu pytat vela za nu ako ich poznám ja som dal náhradu s menšim vnutorným priemerom ako píšeš, dávala sa trochu horšie ale pomohla horúca voda ;)
Napísať odpoveď