Náhla strata výkonu.

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTD (unijet)
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

a svieti ti pri tom kotrolka vstrekovania, co je vseobecna kontrolka pre chybu motora, ale tym padom mas nudzovy rezim. Nieco preslo za minimalnu alebo maximalnu hodnotu. bez diagnsotiky sa dalej nedostanes.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

tak ci tak len diag pomoze, sravit LOG.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

PetoNK
Moderátor
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 20:54

Zrejme egr ventil. Nedymí ti to? Od akých otáčok to začne ťahať, 2200?
Suzuki Ignis 1.3 vvt
ex AR 156 1.9JTD 85kW
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Moze to robit aj regulacia turba, aj konektor na vahe vzduchu, aj konektor na plynovom pedaly, snimac tlaku vzduchu v sani, egr atd... Z diagnostiky urcis smer...
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Pretrvavajuca , to uz len diagnostika.... Naco si menil turbo? to stare staci vycistit.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

mohol si tu napisat, mam taku navyse.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7

katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

Zdravim. Prave som autom absolvoval dlhsiu cestu asi 1500 km a mam podobny problem. Asi pred tyzdnom sa mi stalo ze som siel okolo 50 na 3jke a chcel som pridat a zrazu nic. Ziaden tah a otacky klesali dole. Par krat sa stalo, ze zasvietila kontrolka motora a motor zhasol. Po vybrani kluca a nastartovani slo zase vsetko ok. Potom sa mi strata vykonu stavala coraz castejsie a napr na 10 km useku to spravilo aj 3x ale motor nevyplo len akoby slo bez turba - ziadna kontrolka na palubne nesvietila a zrazu to vystrelilo. Dnes som dosiel domu a hned robil diagnostiku tu je screen.
Tie prve 2 chyby P0380 a P0404 su mi jasne mam jeden zhavic v prdely a zaslepene EGR.
Neviete niekto co to moze byt? Dnes sa chystam do servisu len aby som tam nesiel ako blbec. Dik
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

Air flow meter nie je vaha vzduchu??? a to druhe(neviem ci vies anglicky)ale pise sa tam nieco s tlakom...bolo by dobre,keby kliknes na tu chybu a tam dole je k tomu taky popis v tom zltom,keby to vidim,mozno by som z toho nieco vycital...;)
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

BrumikPE
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 23 Nov 2009, 09:35

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147 ... fault.html" onclick="window.open(this.href);return false;
tu si precitaj, okrem ineho tam spominaju aj palivovy filter - menil si ho ked si kupil auto? moze byt upchaty, pripadne sa tam este spominaju vstreky (ak mas chip) alebo snimac na zadnej strane cerpadla...toto som ti len zhruba prelozil ake veci tam chalani vraveli
156 1.9JTD 16V 103kW Nero Metallico 2004

katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

palivovy som dnes objednal zajtra by mal dojst a hned ho menim.
inac teraz som robil diag znova po 15 km ceste mi to raz spravilo zase a teraz mi diag vypisalo iba ten zly zhavic a air flow.
tak neviem je moznost ze bude zrada tam? velmi sa do tychto technickych veci nerozumiem ci moze vadna vaha vypinat turbo a pod
foto:
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Napísať odpoveď