1.9 85KW nieco klepe

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTD (unijet)
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
whitesilver
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 26 Mar 2012, 15:15

cavte alfaci chcem sa spytat ked nastartujem auto za studena teda motor je studeny nieco mi klepe neviem co je to dost velky rachot no po prejdeni km dvoch to prestane klepat neviete niekto co by to mohlo byt? nejake lozisko? :shocked
Používateľov profilový obrázok

Adik156
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10 Apr 2012, 10:47

remenica, kladka klimoveho kompresora , kladka alternatora to si pozri umna to bola kladka klimi teda aspon si myslim :D kedzde remenicu som vymenil a furt
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Tazko povedat, to treba pocut. mozno aj ventil, hydrostel, ale aj piest napr.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
whitesilver
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 26 Mar 2012, 15:15

nemyslis ze piest by klepal aj po zahriati motora respektive mne to prestane klepat fakt po par sto metrov ked motor este nemoze a ani nieje zohriaty... myslim ze to bude ta klima lebo ked ju zapnem tak to bucha este viac musim sa v pondelok vybrat do servisu... zatial diky za rady :cool
Používateľov profilový obrázok

BECKO
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10 Nov 2011, 17:38
Kontakty:

asi mam ten isty problem.... ked zapnem klimu tak je to ako zbijacka rachot :D:D:D ale iba na volnobehu :D co teda pomoze ak je to v klime? vymena rozvodov?
*bečko
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

mozno druhy kompresor klimy
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

macgyver72
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 15:11

v piatok som menil odpruzenu remenicu na kluke,lebo mi robila taky rachot,ze som myslel,ze posiel na vecnost zotrvak... napinacia kladka remena uz je druha s touto remenicou,prva odisla po cca 3 000 km...myslel som ,ze asi zly kus,stat sa moze... teraz zacala vrzgat a pistat aj druha napinacia kladka,podotykam,ze obe boli montovane nove...tak som zhodil zanovnu remenicu,nahodil staru,ktora sice zapisti ked vypinam motor,vystriekal som sprayom napinaciu kladku,vo zveraku upnutu som ju zozbehal,poskladal som to a teraz ide ako hodinky...remenicu idem reklamovat,pretoze mi rozbila skoro druhu napinaciu kladku a pravdepodobne bola taka tvrda,ze netlmila ale vyrabala nove kmity... je to znacka Corteco,tak sa radsej vyvarujte tejto znacky... stara valeo funguje vyborne...
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
whitesilver
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 26 Mar 2012, 15:15

asi som na to prisiel ale potreboval by som vasu pomoc bucha mi to na strane kde je ulozeny klinovy remen cize na lavej strane viete mi povedat ako sa vola nahradny diel? je to to najvacie koliesko (neviem ako by som to inak nazval :)) uplne na spodku kde je klinovy remen
Používateľov profilový obrázok

upir156
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 22:14

Nemyslíš tú veľkú hnaciu remenicu?
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
whitesilver
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 26 Mar 2012, 15:15

asi ano to najvacsie co je naspodku su tam tri a stvrte je uplne na spodu je to hnacia remenica?
Napísať odpoveď