nezapojeny kablik od super automechanika

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTD (unijet)
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
dolezz
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12 Jún 2012, 20:59

Ahoj,

jeden káblik červeno biely s takou koncovkou ( železným očkom ) nemám zapojený odkedy som bol u jedného "super automechanika", tvrdil mi že to nebolo zapojené ani predtým no to nie je možné.

Odkedy mi od neho prišlo auto neštartuje mi na prvý krát. Bliká mi žhavenie, no to blikalo aj pred tým. Mám doma aj diagnostiku, chybu žhavenia mi písalo aj predtým no vždy chitilo auto hneď na prvý krát. S toho dôvodu si myslím že je to kôli tomu kábliku.

ps: ak ste zo Šale napichem Vám alfu zadarmo.

alfa 156, 1,9 jtd 77kw rok výroby 2000
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Vedla nadrzky na servokvapalinu je taka cierna krabicka - rele zhavenia. To bude napajanie pren. Ide to normalne na 6ku srobik. na tom kabliku by malo byt trvalych 12V , ak mas dobru poistku.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
dolezz
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12 Jún 2012, 20:59

ahoj, s tej krabičky mi ide jeden káblik z kabínovej prepášky a ten je zapojený, viď foto, odfotil som aj ten môj neštastný káblik, na foto je obtočený izolačkou. Bol som dnes aj za jedným chalanom odtialto z fóra, mal ten istý motor a neprišli sme na to. Inak k tomu relé by mi to presne dočiahlo a presne v tých miestach on pracoval keď mi menil palivový filter a presne po tom ako som si auto od neho priniesol mám problém zo štartovaním. Pls. help. :(
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
dolezz
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12 Jún 2012, 20:59

ak je to tento diel nemali by tam byť dva vodiče zapojené? vyď foto http://1.1.1.5/bmi/images39.fotosik.pl/ ... 7e0338.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

odkaz nefunguje.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
dolezz
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12 Jún 2012, 20:59

Ahoj, ak je to táto súčiastka, hľadal som to podľa kat. čísla oem v autokely, vyzerá to akoby na tom šróbe mali byť dva vodiče, ( sú tam také zárezy )ten vodič čo mi trčí vyď. foto vyššie by tam krásne sadol, no nie som si istý. Teraz je tam napojený len jeden z kabíny, Aj tá svorka čo je na ňom by tam pasovala. Zajtra to rozoberem a hádam budem múdrejší, každopádne vďaka moc za radu. :applause
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Nie, iba jeden vodic tam bude. To je napajanie pre zhavice. Odmeraj ci tam nieje 12V
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
dolezz
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12 Jún 2012, 20:59

Ahoj nie je tam žiadne napätie som to meral, nafotil som ten káblik ešte raz, presne by dočiahol na tú skrinku čo si hovoril, rozobral som to a je tam jeden vodič na šrób a dva konektory. Ráno som nad tým stál hodinu a nič ma nenapadlo. Inak ( riadiac. jednotka žhavenia asi ) určite to nejde do tej skrinky? By to tam sadlo ako decko na šerbel.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok

macgyver72
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 15:11

pozri sa do krabiciek kde su relatka a poistky pred prednym oknom,ten kabel moze byt aj odtial... vytiahni si ich a pozri zospodu ci tam nahodou nechyba... ak Ti zle startuje,tak sa pozri aj na konektory na telese paliveho filtra... ak je zle zastrceny tak to robi blbosti...
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Pozri na rele zhavenia, ci ten hruby privod +12V ma naozaj 12V, je to tam na 6ke srobiku - mimo konektora. Farba sedi, bolo to pravdepodobne odtial. A pipni kabel na rele zhavenia s tymto volnym, mozno su rovnake a ma to ist na baterku pripojit.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Napísať odpoveď