Zaslepenie EGR ventilu

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre JTD (unijet)

andree85
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 20 Feb 2009, 21:11

takze staaci zhodit precistit a nasadit naspat???? znie to mooc jednoduchooo :biggrin: dufam ze to tak bude...zajtra sa do toho pustimmm :dirol:
Alfa Romeo 156 SW, 1,9 JTD 116 konikov, 2004
EX - Seat Leon , 1,9 Tdi 180 koncov
Ex - Alfa Romeo 156 2,4JTD 136 koncov
Obrázok

PaloM75
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 22 Feb 2009, 20:15

no, dufam, ze sa ti to podari. U mna tie sroby, co drzia ten ventil nedam dole asi ani dynamitom, take su zazrate :aggressive:
Alfa Romeo 156 1,9JTD, 77kW

Autor témy
Lubo-ss
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 19 Feb 2009, 15:44

PaloM: na zatuhnute srouby sa mi osvedcila taka sranda ... skus ich poliat brzdovou kvapalinou a nechaj chvilku posobit. Udajne je na to dobra aj obycajna coca-cola, znie to divne ale ked si pozres podrobne chemicke zlozenie coca-coly tak zistis ze obsahuje ten isty prvok co citsice na hajzle :biggrin: vcelku univerzalna vodicka ... rozpusta aj zuby a dokaze vycistit zascnutu krv a sa sa nou vyjestit chrom. Radsej pivo ako colu :biggrin:

Andree85: EGR je najlepsie zaslepit tak aby donho nevstupovali vyfukove plyny. Ked ho zalepis tak ze do neho idu tak sa zasere este skor ako ked neni zaslepeny. Ja mam elektromagneticky ovladany EGR ventil cize neviem ako je konstrukcne vyrieseny tento podtlakovy, ci ma niekde na vstupe moznost zaslepenia. relativne by v tvojom pripade stacilo odpojit tu ovladaciu hadicku s tsm kde sa pripaja na EGR strcit do nej nejaku sroubu.
EGR off, Xenon lights 8000k, 17" rims, little bit styled :)
Lepšia srnka na ĺade, ako piesok v koláči !!!

alfik
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 11 Mar 2009, 11:35

Lubo-ss napísal:PaloM: na zatuhnute srouby sa mi osvedcila taka sranda ... skus ich poliat brzdovou kvapalinou a nechaj chvilku posobit. Udajne je na to dobra aj obycajna coca-cola, znie to divne ale ked si pozres podrobne chemicke zlozenie coca-coly tak zistis ze obsahuje ten isty prvok co citsice na hajzle :biggrin: vcelku univerzalna vodicka ... rozpusta aj zuby a dokaze vycistit zascnutu krv a sa sa nou vyjestit chrom. Radsej pivo ako colu :biggrin:

Andree85: EGR je najlepsie zaslepit tak aby donho nevstupovali vyfukove plyny. Ked ho zalepis tak ze do neho idu tak sa zasere este skor ako ked neni zaslepeny. Ja mam elektromagneticky ovladany EGR ventil cize neviem ako je konstrukcne vyrieseny tento podtlakovy, ci ma niekde na vstupe moznost zaslepenia. relativne by v tvojom pripade stacilo odpojit tu ovladaciu hadicku s tsm kde sa pripaja na EGR strcit do nej nejaku sroubu.
Vysrubujes ho von a das pod neho plech,alebo 10 korunu..... :biggrin: a tym zabranis vstupu vyfuk. plynov do neho...
Coca-Colu mozem potvrdit a brzdovku tiez,ale cervenu a ta sa da uz len tazko zohnat
Alfa 156,2.4 JTD + Chip by Sarkan + EGR Off + Katik na majzel
Vtedy mi nešlo,dneska mi nejde,zajtra mi nepojde a tak dalej....

PaloM75
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 22 Feb 2009, 20:15

na tu brzdouku sa pamatam, ked som bol maly, tak na montovanie resp. rozmontovanie moskvica sa jej minulo na litre :D
Alfa Romeo 156 1,9JTD, 77kW

alfik
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 11 Mar 2009, 11:35

PaloM75 napísal:na tu brzdouku sa pamatam, ked som bol maly, tak na montovanie resp. rozmontovanie moskvica sa jej minulo na litre :D
A jedna vyhoda bola,ze kedysi sa to doma v litroch povalovalo.... :censored:
Alfa 156,2.4 JTD + Chip by Sarkan + EGR Off + Katik na majzel
Vtedy mi nešlo,dneska mi nejde,zajtra mi nepojde a tak dalej....

alpiners2
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 19 Mar 2009, 11:41

ja som vymontoval celú tú trubku od egr po sanie. spravil 2 záslepky a hotovo.

robo22
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 19 Mar 2009, 21:13

hej 130- 136 zalezi aku mapu si nahram
Používateľov profilový obrázok

alfasala
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 24 Jún 2009, 09:36

moze robit EGR ,ze pri 2500-2700 otackach mi klesne vykon ? vobec mi nedymi spotreba v pohode a vahu vzduchu som uz vymenil. co vi na to ?
Obrázok
Obrázok
AR 156 1,9 JTD
AR 147 1,8TS

andree85
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 20 Feb 2009, 21:11

alfasala napísal:moze robit EGR ,ze pri 2500-2700 otackach mi klesne vykon ? vobec mi nedymi spotreba v pohode a vahu vzduchu som uz vymenil. co vi na to ?
klesne vykon a nejde dalej?? ci len cukne a akceleruje..???
Alfa Romeo 156 SW, 1,9 JTD 116 konikov, 2004
EX - Seat Leon , 1,9 Tdi 180 koncov
Ex - Alfa Romeo 156 2,4JTD 136 koncov
Obrázok
Napísať odpoveď