Navod - Vymena loziska

Zamknuté

Autor témy
Lubo-ss
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 19 Feb 2009, 15:44

Takze ako som slubil tu je postup. Dufam ze na nic nezabudnem:

-zhodit koleso
-povolit maticu na poloosi (uvolnit zaistenie, najlepsie sekacom, matica pojde aj tak nova) K tomuto su najlepsie dvaja ludia, jeden silno stlaci brzdu a druhy povoluje maticu
-demontovat brzdic
- demontovat kotuc
- odpojit capy vrcneho a spodneho ramena + cap riadenia
- odpojit kabel k cidlu ABS (konektor je pod kapotou v motorovom priestore a kabel je uchyteny v plastovom drziak pod podblatnikom)
-cela tehlica ide von
-odkrutit 4 srouby s imbusovou hlavou ktore drzia lozisko
-vybit naboj z loziska a oddelit ho od salky loziska (najlepsie sekac, kladivo a flexa)
-vybit z tehlice lozisko, POZOR na snimac ABS
-nalisovat nove lozisko (v mojom pripade ma magneticke snimanie na ABS tak najlepsie pod lisom pretoze pri "lisovani kladivom" moze magnet prasknut)

Montaz je opacny postup demontaze.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
EGR off, Xenon lights 8000k, 17" rims, little bit styled :)
Lepšia srnka na ĺade, ako piesok v koláči !!!

Autor témy
Lubo-ss
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 19 Feb 2009, 15:44

mfuska napísal:a ako sa ti podarilo povolit tie imbusove sroby na naboji, ked je k nim taky na figu pristup?
musis vybit tu prirubu kde je namontovany kotuc..potom sa tam dostanes, inac konstrukcne mohol byt ten naboj troska vacsi a bolo by to OK
EGR off, Xenon lights 8000k, 17" rims, little bit styled :)
Lepšia srnka na ĺade, ako piesok v koláči !!!

kicky
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 16 Jan 2010, 12:43

taká otázka...ide to čidlo ABS dáko vybrať?Nerád by som ho poškodil...Skusal som ho vybrat ale čo si...ani pohnut s nim.

Autor témy
Lubo-ss
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 19 Feb 2009, 15:44

Vybrat ide, ale vacsinou sa poskodi, treba sa s tym pohrat. Treba ti: nejake WD-cko, krabicku cigariet a vela nervov... pri vymene loziska ho ale netreba vyberat.
EGR off, Xenon lights 8000k, 17" rims, little bit styled :)
Lepšia srnka na ĺade, ako piesok v koláči !!!
Zamknuté