Návod - výmena trysiek ostrekovačov

Zamknuté
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
PetoNK
Moderátor
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 20:54

Konečne som sa k tomu dostal. Moje ostrekovače striekali vodu kade-tade a už sa nedali nastaviť. Kúpil som dve nové trysky za 6,02€ v Alfa predajni v Lamači. Hneď som si všimol, že jedna tryska má na povrchu prasklinu. Zamestnanec bol ochotný to reklamovať, ale keďže to nemalo vplyv na funkciu tak som ich zobral.
Najjednoduchšie je staré trysky opatrne vhodným skrutkovačom vypáčiť, odpojiť hadičky a pripojiť nové trysky a tie zacvaknúť naspäť do plastu.
Ja som to takto samozrejme neurobil a skomplikoval som si život. Trysky som nechcel páčiť, lebo som sa bál, že poškodím plast. Tak som sa ten plast s tryskou rozhodol demontovať. S plastom pred spolujazdcom nebol problém, stačí postupovať ako Xenn v návode na výmenu kabínového filtra. Trysku som potom zvnútra vypáčil dvomi skrutkovačmi. Lenže plast pred vodičom sa nedá demontovať bez demontáže stieračov. Tak som sa pokúsil odmontovať stierače. Dal som dole krytku, orieškom 13 som odkrútil maticu a....stierač nešiel dole. Po márnej námahe som to vzdal a trysku som ľahko vypáčil a vymenil. Akurát hadičku som musel pod tým plastom loviť, odpojila sa pri manipulácii s tryskou.
Všetko som dal dokopy a vyskúšal, výsledok je super. Trysky som ľahko nastavil aby striekali tam, kam chcem. Ešte to otestujem počas jazdy. Výmenu odporúčam každému, kto nie je so svojimi ostrekovačmi spokojný.
DSC01703.JPG
DSC01712.JPG
DSC01719.JPG
DSC01722.JPG
DSC01723.JPG
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Suzuki Ignis 1.3 vvt
ex AR 156 1.9JTD 85kW
Obrázok
Zamknuté