Šponer klinoveho remena

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Jakub3d
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 12 Apr 2016, 19:15

Ahojte zase som sa do niecoho pustil na mojej alfe 156 2.4 JTD dlho som pozerat po nete ale navod som nenasiel tak snad niekomu pomozem.Islo o to ze remen piskal hlavne na volnobehu postupne stake viac a viac tak som zacal tym ze som ho zhodil a skontroloval kladky a remenicu vsetko preba poriadne skusit ci sa lahko tocia nemaju vôlu alebo tak aby sme nevyhadzovaly zbytocne peniaze v mojom pripade bola velka vôla v kladke sponera tak som sa rozhodol vymenit ho cely pretoze uz mal nieco za sebou stal ma 70€ ale to je moja cena kedze mam svoj servis normalne je to cez 100 podme teda k vymene najskor treba zhodit koleso a krit krory drrzi na podblatniku je tam celkom pekny pristup k sponeru teraz treba zhodit remen cize zobereme kluc 17 a potiahneme sponer aby sa remen uvolnil ak by bol stym problem treba povolit aj dosponovavaciu kladku ta je na drziakom motora ked mame remen dole dame dole hlavnu remenicu ja som ju daval pistolou ale pozor su tam sroby na ktorych je ina hlava mal by tam ist special kluc ale v pohode to ide s obycajnou hviezdicouv je to 50 hviezda ak nemate peistup k vzduchovej pistoli tak kluc 19 na remenicu a druhym povolovat tie sroby ked ju mame dole mame celkom dobry pristup k sponeru drzi na 4 sroboch treba ich povolit 3x13mm a jeden imbus 8 na ten je v rame dierka ktorou sa da dostat k nemu vyhodime von šponer a hodime tam novy treba davat pozor aby tam isli pekne lahko sroby vsetko dotiahnene a nahodime tmremenicu a remen sponer potiahneme aby remen povolil najlepsie si ho jnechat na klima kompresor kde sa da lahko dat ak je dobre nasponovany tak skusit nastartovat v mojom pripade to pomohlo a je to hned ovela lepsie snad taktto pomozem niekomu ak mate otazky budem rad ak chcete dalsie navody na nieco piste :no za chyby prepacte som automechanik nie ucitel :no-no
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Jakub3d
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 12 Apr 2016, 19:15

Pfuha to je fajn cena ja som daval SNR ale zatial pohoda
Používateľov profilový obrázok

4wd_turbo
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 13:16
Dostal poďakovanie: 1 time

Na remenicu ide kľúč ribe.
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTD, 110 Kw
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTDm, 129 Kw
Alfa romeo 156 SW, 1,9 JTD, 81 Kw - predaná
Alfa romeo 156, 2,0 T.S., 112 Kw, Selespeed - predaná
Mazda 323 Turbo 4x4 viď link: http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=13&t=16423
Napísať odpoveď