Audio

Používateľov profilový obrázok

Autor témy
aca24
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 09 Jan 2013, 18:13

Ahááá,takže ich stačí potiahnuť do prístrojovky kde je eurokoncovka,tam odstryhnem káble čo majú ísť do rádia na predné repráky a jednoducho ich tam napájkujem ...potom tie káble od radia co mali ist na tie káble kde som napajkoval kable zo zosika,ich len jednoducho zaizolujem ? pochopil som správne ?
Nebude vadiť prierez kablov čo idú z eurokoncovky že sú tenšie ako tie ktoré pojdu od zosilovača-audio káble ?
Dakujem,presne to som chcel vedieť kam mám napojiť tie káble od zosíka :pray
Používateľov profilový obrázok

dcl
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 07:52

Presne tak, je to myslim jednoduchsia cesta ako potiahnut do vsetkych dveri novy kabel. Zapajkujes, nejakou elektrikarskou paskou zaizolujes a je to. samozrejme treba odcavknut spravne kable, a spravne ich aj zapojit ( + - ).
No a prierez kablov nevadi. Keby si robil nejake super sound auto, tak je samozrejme lepsie natiahnut tie kable az do dveri...
Alfa Romeo 156 1.9Jtd 16v, Powered by Alfatuning, EGR off, XYZ 6-Pot brakes, XYZ SuperSport suspension
Alfa Romeo GT 3.2 v6, Novitec exhaust, Bianco Nuvola

tomas156jtd
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 07:55

Ja som ťahal káble tak že som navŕtal nové diery a ešte tam chýbajú záslepky. Poradil by som ti nasledovné neťahaj to takou dlhou cestou ale... pravdepodobne budeš mať v kufri zosilovač a z kufra ťahaj prahmi káble k jednotlivým dverám kde buď 1. ich naletuješ na príslušný + a - kábel alebo 2. zoženieš na vrakovisku koniec kabeláže a na novo privedené káble naletuješ originál pin a nahradíš pôvodné + - káble. Čo sa týka výberu zosilovača mac audio nie je zlé mal som aj ja 4200 ale sú samozrejme ďaleko lepšie zosilovače :-) ide o to akú kvalitnú hudbu z toho chceš dostať. A subwoofer by som aj na lowcost audio použil iný... a hlavne nemôžeš ho dať do hala bala objemu
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
aca24
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 09 Jan 2013, 18:13

V podstate mi nezáleží na značke,len mi ide o to, nech mi zosilní volume,pretože momentálne to je dosť bieda...
Ešte by som mal zisťiť presné watáže tích reproduktorov,pre istotu nieže ich odpálim pri napojení zosilovača.
Našiel som tie reproduktory na stránkach ale len 2pásmové :think
popis :
Max výkon 180W,výkon RMS 60W,citlivosť 91db,impedancia 4ohmy
Ale kto vie či su to vlastne tie ...
Kolko Wattový zosík by ste mi doporučili aby som ich neodpálil ?
Používateľov profilový obrázok

dcl
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 07:52

podla parametrov by mali vydrzat 60 W nepretrzite, mozno znesu aj 80 W, ale to nevies, pre mna Fusion ako znacka neposobi moc doveryhodne
Alfa Romeo 156 1.9Jtd 16v, Powered by Alfatuning, EGR off, XYZ 6-Pot brakes, XYZ SuperSport suspension
Alfa Romeo GT 3.2 v6, Novitec exhaust, Bianco Nuvola

tomas156jtd
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 07:55

čím silnejší zosilovač tým lepšie ide o kontrolu ktorú má lepšiu a ide tam aj o ďalšie parametre nie len výkon. Ja mám napríklad na stredobasy ktoré majú príkon resp výkon 100w RMS 4 ohm zosilovač ktorý má 2x250w RMS :-) tam už potom ide o to že pri vyšších hlasitostiach má ten zosilovač dostatočnú kontorlu a aj silu. A k tomu zosilneniu zvuku... to je také... keď to budeš mať na slabší zosik prípadne rádio tiež budeš mať pocit ako hlasno to hrá.. ale to je skrz skreslenie spôsobené zosilovačom... keď si to isté pustíš cez kvalitný a výkonný zosilovač tak pri tej istej pocitovej hlasitosti ti to už môže poškodiť sluch.
Pozri si napríklad stránku autohificlub.cz tam chodievam aj ja nájdeš tam ohľadom hudby veľa dobrých rád
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

dalsia vec, mozes do nich pustat kolko chces a pokial nie si hluchy tak ich neodpalis, tiez som za kupit zosik co ma viac kw na slabsie repro, vyhnes sa skresleniu tak ako pisal tomas...
co sa tyka zx4500 je od macaudia
http://shop.hifol.eu/product_info.php?c ... ts_id=1214" onclick="window.open(this.href);return false;
za tie peniaze je to najlepsi kompromis mas dost kw na kompa a ak chces sub tak potiahne a zvukovo je tiez na tom slusne...
ten sub co mas je podla mna na nic ak je to z aktivu tak to bude mat 50-60w a otrasny zvuk a nulove tlaky, dalsia vec ze k tomu nevyratas bednu...
ak chces aspon aky taky entry level tak:
http://shop.hifol.eu/product_info.php?c ... ts_id=1647" onclick="window.open(this.href);return false;
to zx to pekne potiahne...
ak mas rad tlaky tak nieco od GZ ale to uz by chcelo dalsi zosik...
posledna vec co sa tyka radia, preferujem znacky pioneer a alpine, a ak chces davat zosik minimalne 4x nizkourovnovy vystup (RCA) idealne ovladanie subu...

tomas156jtd
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 07:55

ja osobne by som išiel buď do tiež GZ, rockford alebo DLD čo sa týka lacnejších repro ... kľudne nejakú bazarovku s tým že si ju odskúšaš.
Záleží čo od toho očakávaš a čo máš napočúvané... samozrejme aj tu platí čim silnejší tým lepší zosilovač aby to vedelo hrať aj pri nižších hlasitostiach.. aby to dokreslilo spodok
autorádio asi by som tiež volil alpine prípadne pioneer a z alpine asi tiež nejakú bazarovku napr 9887 alebo 9886
A samozrejme záleží koľko si ochotný dať za to peňazí lebo potom sú dôležité aj káble napájacie aby mali dostatočný prierez a hlavne signálové nie že tam dáš nejaké 5e z elektra :D

tomas156jtd
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 07:55

a ešte jedna vec zo skúsenosti... pokiaľ si nevytlmíš dvere a neosadíš MDF krúžky tak kúpou zosilovača nedosiahneš zďaleka požadovaný a dosiahnuteľný výsledok...zisti ešte o akú radu reproduktorov sa jedná. resp či to je ako 3 pásmo alebo čo je to ten stredne veľký reproduktor či stred alebo menší stredobas
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

tak ako vravi tomas...

hlavne si stanov kolko penazi do toho chces dat a co od toho ocakavas...
Napísať odpoveď