Zapojenie aktívneho subwoofera

Používateľov profilový obrázok

Autor témy
aca24
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 09 Jan 2013, 18:13

Dostal sa mi do rúk aktívny subwoofer "sal wrx 10se/a " a chcem si ho ovšem zapojiť do auta.
Otázka teda je : ako si ho mám zapojiť dočítal som sa o tom niečo,ale pre istotu sa spýtam Vás,určite sa do toho rozumiete viac ako ja.Navyše touto temou možno pomožete nie len mne ale aj iným ...
Je to moj prvý aktívny subwoofer...
Autorádio mám Blaupunkt buenos aires 200
potrebujem si dokúpiť tie cinch kable,ten červený na plus pol baterky a čierny na mínus a ešte jeden na Rem a ten sa prepojí na autorádio ?
Vedeli by ste mi to podrobnejšie rozpísať ?
A keby náhodou mal niekto tie káble napíšte mi :D
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok

dcl
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 07:52

Tak autoradio ako som pozeral ma vystup na subik. Cinch kabel ma v sebe kabel na REM. Cize na REM uz kabel dalsi nekupujes. Co sa tyka napojenia baterky. Plus pol tahas od baterie az do zosika. Na tomto kably by si mal mat aj poistku, co najblizsie k baterii by mala byt umiestenena. Minusovy pol sa netaha od baterie, ten napojis hockde v kufri na hole miesto karoserie. Napr na srob, ktorym su prichytene bezpecnostne pasy, alebo pristruktovane sedacky o kasnu. Moznosti je viac
Alfa Romeo 156 1.9Jtd 16v, Powered by Alfatuning, EGR off, XYZ 6-Pot brakes, XYZ SuperSport suspension
Alfa Romeo GT 3.2 v6, Novitec exhaust, Bianco Nuvola
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
aca24
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 09 Jan 2013, 18:13

Ano jasné,zle som sa vyjadril s tým tahaním kábla na mínus :)
Aha,tak potom nech ma natrápi ten volný "slot" na rem na subwooferi ? alebo ho mám prepojiť tak ako je na obrázku z googla ?
Mimochodom pri manuáli toho autorádiaje toto písané :
Výstup predzosilovača: 2-kanálový (2V)
výstup pro subwoofer : Nie
:think
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok

dcl
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 07:52

nie takto nie, to by ten subwoofer bol stale zapnuty. Rem napajas na radio, tusim bo byva modry kabel. ten ti spusta zosilnovac ked zapnes radio, a samozrejme aj vypina.
Ten RCA vystup co ma radio moze byt sirokopasmovy, nevies naň nastavit len nizke frekvencie. aale ten subwoofer by mal mat v sebe zabudovanu vyhybky a hrat len nizke tony.
Alfa Romeo 156 1.9Jtd 16v, Powered by Alfatuning, EGR off, XYZ 6-Pot brakes, XYZ SuperSport suspension
Alfa Romeo GT 3.2 v6, Novitec exhaust, Bianco Nuvola
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
aca24
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 09 Jan 2013, 18:13

Aha,takže ak som správne pochopil malo by to byť asi takto ??
Dá sa na ten subwoofer pripojit ešte dalšie dva zadné repráky cez ten high input na subwooferi ??
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok

mysiak83
Príspevky: 281
Dátum registrácie: 07 Okt 2012, 07:43

hi input slúži na pripojenie už zosileného signálu.....tzn. napr. nezapojíš zadné repro, ale použiješ to ako vstup pre subwoofer.....

Zapojenie je tak ako sa to tu písalo:
HRUBÝ červený - plus baterka, napájanie subák
HRUBÝ čierny - kostra auta, mínus subák
kábel stereo cinch (2x cinch na oboch koncoch) - výstup na autorádiu, low input subák
S tým remote je to takto:
Ak chceš aby sa zapol subák vždy keď sa zapne rádio tak natiahni kábel od autorádia.....podľa návodu, alebo to býva aj nalepené na ňom...výstup remote do subáku.
Ja to mám spravené tak, že mám na subák gombík. Mám ho zapojený v ceste napájania od plus baterky a na subáku to mám prepojené tak ako si dal obrázok s tým hnedým káblom. Keď zapnem gombík subák hrá.....odpadne ti ťahanie kábla remote, ale ja som to robil z dôbodov že vozím ľudí ktorím subák vyslovene vadí, takže si ho zapnem kedy chcem. :yeah
Alfa Romeo 156 1,9JTD, 85 kW, 2003, sportwagon
Používateľov profilový obrázok

dcl
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 07:52

Ako pise Mysiak. Input je in, cize cez neho ide signal dnu, nie von.
Dolezity je postup zapajania. Najprv ukostris, potom napojis REM, plusovy kabel. Pustis radio a az potom napojis RCA. Keby si napojil RCA skor, moze nastat situacia ze sa ti to ukostri cez radio a odpali RCA poistku v nom...
Alfa Romeo 156 1.9Jtd 16v, Powered by Alfatuning, EGR off, XYZ 6-Pot brakes, XYZ SuperSport suspension
Alfa Romeo GT 3.2 v6, Novitec exhaust, Bianco Nuvola
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
aca24
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 09 Jan 2013, 18:13

Ahaaa,už v tom mám jasno !
Dakujem chalani za vysvetlenie !
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
aca24
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 09 Jan 2013, 18:13

Predsa sa najdu este neake otazky :)
Aký minimalny prierez kablov potrebujem,ak dlzka od baterie do kufra bude cca 5metrov ?
Kolko amperovú poistku potrebujem ?
:whistle
Používateľov profilový obrázok

dcl
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 21 Júl 2010, 07:52

http://shop.hifol.eu/product_info.php?c ... ts_id=1797" onclick="window.open(this.href);return false;
10mm bohate staci. takych sad sa predava habadej. je tam uuuplne vsetko co potrebujes na zapojenie
Alfa Romeo 156 1.9Jtd 16v, Powered by Alfatuning, EGR off, XYZ 6-Pot brakes, XYZ SuperSport suspension
Alfa Romeo GT 3.2 v6, Novitec exhaust, Bianco Nuvola
Napísať odpoveď