Zapojenie aktívneho subwoofera

Používateľov profilový obrázok

mysiak83
Príspevky: 281
Dátum registrácie: 07 Okt 2012, 07:43

Prierez kábla aj poistka závisí od výkonu (wattáže) zosilňovača. Ale odporúčam použiť hrubší kábel (za pár mesiacov sa ti to zunuje a budeš kupovať raz taký silný subwoofer)....pozri si neaké "sady" káblov do áut a odkukaj priemer. Poistku si vypočítaš takto:
P=U.I .....
P=výkon zosilňovača
U=napätie
I=prúd ktorý potečie a to je dôležité pre veľkosť poistky takže I=P/U (výkon deleno napätie) a máš prúd ktorý tadiaľ pôjde.
Poistku zvol asi 1,3 až 1,5 násobok.
Alfa Romeo 156 1,9JTD, 85 kW, 2003, sportwagon
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
aca24
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 09 Jan 2013, 18:13

Dnes som sa rozhodol priviesť kábel z autobaterky do kufra a tam to aj ostalo :biggrin :biggrin
Newiem nájst miesto skade by som z motorového priestoru priviedol ten neštastný kábel do interiéru
Neriešili ste to už niekto ??
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
aca24
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 09 Jan 2013, 18:13

Tak a mám to ...
Dajú sa dole stierače-povolia sa matice,streknuť tam WdD40 alebo podobné prostriedky-nechat posobit,zatlačí sa stierac k oknu a jednoducho vytiahnut.
Treba dať dole plast ,ten čo je pod stieračom-Opatrne aby sa nepolámali tie úchytky !
Kúsok od rohu je taká vyčnievajúca guma,tá sa vytiahne nareže sa málá dierka a prepcháme kábel-ja som pre istotu ešte šupol silikon :whistle
Ja som ťahal kábel naopak-od kufra k baterke,takže som tam prv vopchal drot,obmotal lep.páskou a pomocou neho pritiahol plusový kábe k batérií ...
Prihodím aj fotky,hádam sa to niekomu zíde
:applause
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok

PetoNK
Moderátor
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 20:54

....alebo použiť prechodku, ktorá je niekde nad pedálmi, zo strany motora pri posilňovači bŕzd.
Suzuki Ignis 1.3 vvt
ex AR 156 1.9JTD 85kW
Obrázok
Napísať odpoveď