Vymena horneho ramena

Používateľov profilový obrázok

Autor témy
tigrik321
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 08 Okt 2010, 20:18

hahaha toto je vyborne ako vsetci si myslia ake su vonku super cesty..napriklad ja mam auta z talianska obidve ...a vsetci v taliansku su super cesty..jasne dialnica po milano je super ....ale chodte na treviso okolo venezie vicenzy a pod po okrskach uvidite co su to cesty...rozdrbane skoro ako u nas....takze to ani neriesim.....a pochybujem ze auto chodi v itali len po dialnici.....a po dalsie na 165 000 km aby bolo vsetko a este aj na alfe hlavne naprava origo je dobra somarina..toto nikto nemoze mysliet vazne !!
som analogovy chlap v digitalnom svete...
Používateľov profilový obrázok

upir156
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 22:14

Nemyslel som doslova, že sú tam všetký komunikácie super, ale myslím, že isto lepšie ako u nás.
Používateľov profilový obrázok

Xenn
Hlavný Administrátor
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 18 Feb 2009, 13:57
Kontakty:

tigrik321 napísal:tam ty to musi schvalit admin a uz som to tam daval a to neschvalil tak nech si to prelozia ked chcu..
dal si tam text "zatial z netu ale budem to robit potom popridavam neake foto este a nejasnosti....ak by boli cas trvania atd...."

a nejaku fotku kolesa na alfe 147.

Preto to nebolo schvalene.
Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark, Black Line
EX Alfa Romeo 156, 2.5 V6 24V, 3.0 swap, CosmoBlue, 17" GT, XYZ Supersport Coilovers, AMA Exhaust Systems - Equal lenght downpipes and tail section
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
tigrik321
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 08 Okt 2010, 20:18

ok ..ved to bolo zatial teraz to je ako som to robil ja..takze tak...dufam ze pomoze niekomu : D
som analogovy chlap v digitalnom svete...
Používateľov profilový obrázok

PetoNK
Moderátor
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 20:54

Skrutku na piestnici tlmiča uvoľňovať netreba. Tlmič sa dá vybrať komplet s pružinou a horným uložením. Netreba potom zápasiť s pružinou.
Suzuki Ignis 1.3 vvt
ex AR 156 1.9JTD 85kW
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
tigrik321
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 08 Okt 2010, 20:18

ja som tlmic nevyberal iba uvolnil naco to budem cele vytahovat som to len dole odklonil mozno je to aj tym ze my to stacilo odklonit ze mam sportovy podvozok cize kratke pruziny..ale zbytocne si robotu robit radsej povolit jeden srob ...neny problem to nahodit heverom pod napravou hore ...
som analogovy chlap v digitalnom svete...
Používateľov profilový obrázok

Liwika19
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 05 Aug 2010, 21:24

tigrik321 napísal:no myslim si ze neviem kde jazdis kedze prievidzu a tie vase tankodromy tam poznam alebo mas 15 kola a neake obrovske gumy...ale to neny mozne aby si ramena nemenil po 165 tisicoch km....maximalne davam niekomu 30 000km aby ich nemenil...a na 17 kolach a vyssie nesparavy ani 10 000km....mne staci 2 x denne topolciansky nadjazd a ramena su v riti ty co ho poznaju vedia co to je zac...

ps ja menim kazdych 30 000km a ps2 mam zase podvozok weitec mozno ste videli z foto aj ked je tam bordel....
no tych 165tis. je neuveritelnych ale aj kusok moznych...sama som neverila kym som nezistila na vlastne oci...priatel na 1.6 TS 147 ma nabehanych 140tis. a su tam este origo ramena tiez ich ide menit len teraz...a to pozor jazdi po prahe a ta stara cast je jeden velky tankodrom ( osobne to auto lutujem :D ) a to ma este sportovy podvozok a letne ma 17cky tristary....takze zjavne je par vynimocnych kusov co to nejaku dobu vydrzia...naozaj ma od toho servisku a nikde tam nie je vymena ramien pisana a ma ju po prvom majitelovy...
vysluzila policajtka ;)

Jaroslav156
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31 Dec 2010, 12:52

všeobecne platí že diely z výroby vydržia najdlhšie...hlavne výfuky, podvozok v robote sme mali seat inca ten mal 250 000 km a čapy tam boli od výroby a nebúchal ani jeden...to bolo najlacnejšie auto na udržbu ake som zažil :D za celý čas sa vymenili rozvody a spojokové lanko a to mu tačilo...a s nosnosťou 600 kg uviezol 1400 kil drevených brikiet aj s dvoma robošmi :applause
Cosmo blue, Luxury packet
Používateľov profilový obrázok

Tiburon
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 07 Apr 2012, 11:15

Cauko tak dnes som sa pustil do vymeny podla tvojho navodu ale 3hod.?? to som len ten cap za ten cas dostal von :D a ked som sa konecne dostal na montaz noveho ramena tak som zistil ze mam zlle rameno ktore je asi zo 166-Ky ale este by ma zaujimalo akeho vyrobcu si daval lebo ja som dnes objednal rameno od vyrobcu MOOG a jedno rameno stoji 85 euro ak ich budem musiet menit kazdych 30K tak budem robit len na ramena :( ale Patri ti jedno velke DAKUJEM za navod
Používateľov profilový obrázok

Breznew18
Príspevky: 751
Dátum registrácie: 25 Dec 2011, 11:10

naco dvaja ludia?? a naco davat dole strunu odpojis spodny srob stab.tycku odkrutis tie 4 vrechne pustis si to dole a sroba z ramena ti prejde pomedzy strunu je to robotka na hodinu s pauzami na cigu
Alfa Romeo 156SW 1,9 jtdm 103kw chip cca 160k 350NM Alpiners
Napísať odpoveď