Navod - Skratenie rychlostnej paky s poistkou spiatocky

Zamknuté

Autor témy
Makucky
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31 Aug 2010, 16:11

Nazdar Alfisti, takze idem sa s vami podelit o moj zazitok so skracovanim rychlostnej paky. Uz viaceri tu spominali, ze je to trosku papracka ..... ale stoji to zato. Problem bol uz pri demontazi starej drevenej hlavice. Vobec nesla vysunut, myslel som, ze asi "porodim", ked som sa tam s nou natahoval asi 15min. Nakoniec som ju musel komplet narezat o rozlusknut, ako orech. Bol som prekvapeny, ze bola z prirodneho masivneho dreva ..... to snad nedavaju ani do Mercedesov S-classe :D . Vo Forstingeri sa mi "nahodou" podarilo kupit rychlostnu hlavicu, ktora mala v spodnej casti srobovaci zaistovaci protikus, namiesto ktoreho presne zapadol priemer poistky spiatocky, co ma veeeelmi potesilo, lebo som si stale lamal hlavu nad tym, ako vyriesim tu spiatocku. Pustil som sa teda do skracovania tycky rychlostnej paky. Bol to trosku problem, lebo je tam strmen, na ktorom je vlastne doraz poistky pre spiatocku. Z celkovej dlzky kovovej tycky som zrezal cca 40 - 45mm, zo strmena som musel zrezat cca 15mm. Taktiez som musel upravit aj plastovu tycku positky .... dlzka je samozrejmost .... ale aj tu tvarovanu cast pre uchytenie prstami. Nakoniec to vyslo vsetko SUPER, poistka pracuje presne ako ma, nikde sa nezachytava, lepsie ako Origos :D . Uz len volant dat do kozky. Tu je aj foto .... sorry, fotene mobilom.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Zamknuté