Vysoke otacky

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre 2.0 TS
Napísať odpoveď

Autor témy
dumo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24 Apr 2009, 05:13

Caute vsetci mam so svojou Alfou problemy,ked nastartujem auto na druhy den rano tak po nastartovani hned zdochne alebo ho dusi az sa cele auto trasie,po opetovnom starte je uz vsetko v poriadku.ASI tyzden dozadu mi otacky z nicoho nic drzi na 1500ot,alebo kolisu od 1250 do 1500ot alebo ked zoslapnem plyn.pedal apustim ho tak reakcia na klesanie otacok je dost spomalena,inac jedna sa o A.R.156 2,0 ts 1998.Vopred Dakujem za rady. :bomb: :bomb:

roman1969
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05 Apr 2009, 16:34

Mal som podobný problem.Menil som /lambda sondu,komplet sviečky,vzduchový filter no pekutral som všetko/nepomohlo.Cely problém je v škrtiacej klapke alebo v krok.motorčeku, U mňa stačilo nastriekaľ nejaký sprey na odstránenie bordelu z škrtiacej klapky/mechanické čistenie nedoporučujem lebo všetko sa nedá odstrániť/ mňe to robil mechanik a ja som len čumel za 15 min som mohol odísť a otáčky boli košer.Ten štart ked ti zdochlo auto som videl a skontroluj si hadicu čo je medzi váhou vzduchu a škrtiacou klapkou/môže byť deravá a dostáva falš/.Toto sú moje skúsenosti ktoré sa neustále píšu na fórach.

Autor témy
dumo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24 Apr 2009, 05:13

Skusal som vd 40 na skrtiacu klapku ale ziaden rozdiel,a to zdochinanie mi ribi len za studena pri prvom starte pocas dna,ked ho opet startujem napr.o 3 hod. pozdejsie uz ho chiti na prviraz,ale zajtra sa pozriem na spominany tah falosneho vzduchu.Dakujem

PoulM
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Máj 2009, 08:53

VD 40 Ti na klapku volnobehu nepomôže,tetrachlorovy spray alebo trichlor ak zoženieš to vyčistí.Mne to tiež robievala že po naštartovaní triasla ako triedička,vymenil všetko možné a nakoniec bol kábel na sviečky zlý a hadzal iskry všelikade,na 2 a 3 valci bola chyba.

roman1969
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05 Apr 2009, 16:34

Ja som tiež skúšal VD40 ale nepomohlo to.Ten sprey je vraj na rozpúštanie bordelu /karbonu/videl som len že na obrázku bol znázornený karburátor.Na IT strankách spomínali sprey na brzdy/čistič/ale vraj odstranuje len špinu. Možno ešte že by trebalo napichnúť na počítač a vynulovať /neviem presne o čo sa vlastne jedná ale u mňa to bolo na hranici/ Teraz mám už pokoj s otáčkami.Doporučujem najsť si servisáka ktorý sa s alfičkami už zaoberal a nechcel ťa zodrať z kože/eura/Sú to väčinou prkotiny ale značkové servisy si na takýchto p....nách dobre zarobia.

Autor témy
dumo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24 Apr 2009, 05:13

Takze vycistil som skrtiacu klapku sprayom na cistenie brzd a zatial to vyzera,ze sa otacky napravyli :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Autor témy
dumo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24 Apr 2009, 05:13

Omyl opet mam otacky hore :dash1: :dash1: ,ale uz som si vsimol,ze to robi iba ked je motor zohriaty na optimum :dntknw:

PoulM
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Máj 2009, 08:53

Pýtal som sa chlapa v servise a vravel že to niekedy aj funglače robia,vtedy kontrola všetkych hadic sania vzduchu
,ak nepomohlo tak na diag.napichnut a natvrdo sa vtom pohrabat,ale to len krajne riešenie,kable od sviečok,cievky a snímače otáčok prejst odporuča.

Autor témy
dumo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24 Apr 2009, 05:13

Dakujem za radu,dam pozriet
Napísať odpoveď