olej nad rysku

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre 1.8 TS
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
magor235
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 01 Sep 2013, 13:37

tak po servise kde mi robili okrem iného aj výmenu oleja a sám som im dal všetky diely a aj 6l selenie(3x po dvoch litroch) a priamo povedal že v príručke sa píše že tam má isť 4,4l tak som dnes po vyše 700km jazdenia sa rozhodol pozrieť koľko to spapalo oleja a zistil som že ho tam je nad rysku, presnejšie tesne v tom mieste ako končí ten pliešok s mierou a začína tá nakrútená pružina... po vymeraní oleja čo mi ostal na dolievanie som zistil že tam naliali maximálne o 3dcl naviac... myslíte že to môže mať nejaký fatálny vplyv na motor alebo si to spapá a bude dobre?
--
ATWA
(Air, Trees, Water, Animals)
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

podla mna to dobre nie je, skus pozriet ked budes stat na rovine a bude vychladnuty motor, ta ryska tam nema max len tak, btw. to co mas za servis? uz by som tam nevkrocil ked ani olej nevedia vymenit...
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
magor235
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 01 Sep 2013, 13:37

nj, už som si o tom všeobecne čo to prečítal, zajtra si pôjdem kúpiť nejakú striekačku plus hadičku a vytiahnem to .... hmm, dá sa povedať že rodinny servis :/
edit: Tak dnes som s tade vytiahol okolo 2dcl a stále je to približne centimeter nad ryskou :O ... keby sa nerozpršalo tak to ťaháam ešte asi do teraz.... ale tak teraz nechápem koľko tam toho naliali :O
--
ATWA
(Air, Trees, Water, Animals)
Napísať odpoveď