otáčky a štartovanie

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre 1.8 TS

Jaroslav156
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31 Dec 2010, 12:52

Martin napísal:
enigma156 napísal:A ako zistili že je zlý variátor, okrem toho že klepe?
Kontroloval všetko cez diagnostiku čo by mohlo spôsobovať kolísanie otáčok a klepot motora, váhu vzduchu ale tú mám v poriadku a čo mi technik hovoril tak ešte auto dali na tester, lebo diagnostika nezobrazuje vadné časti motora kde nieje nejaké čidlo čiže až tam to zistili. Posedel som si tam cca 2 hodiny. Ale najskôr to bude variátor teda odídené tesnenie ako mi jeden popisoval o čo tu vlastne ide. Lebo ked mám studený motor naštartujem tak ide ticho, ale ako sa motor zohreje už klepoce čiže zle to tesní nieje požadovaný tlak na vačkách.
to že to klepoce až pri zohriatom motore môže spôsobovať fakt, že horúci olej je velmi riedky (asi ako benzín) takže skutočne môže prepúšťať cez netesnosti cez ktoré nepreniká ked je studený a teda hustý
Cosmo blue, Luxury packet

Martin
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 24 Okt 2010, 21:14

Po výmene variátora motor ide ticho, konečne nemám pocit, že vlastním diesel a aj ťah je oveľa lepší.

Jaroslav156
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31 Dec 2010, 12:52

inak čo sa týka toho kolísania otáčok na volnobehu za jazdy, tak som sa raz zaujímal o to a dozvedel som sa zaujímavú vec, že je to spôsobené ABS znie to logicky, lebo robí to iba za jazdy, ked senzory ABS snímajú otáčky kolies. Objavuje sa to najmä u prvých modelov 1997,98 a je to spôsobené slabou ochranou softvéru RJ a nejako tomu softvéru proste do toho kafre ABS aspoň tak som to čítal...
Cosmo blue, Luxury packet

Martin
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 24 Okt 2010, 21:14

Jaroslav156 napísal:inak čo sa týka toho kolísania otáčok na volnobehu za jazdy, tak som sa raz zaujímal o to a dozvedel som sa zaujímavú vec, že je to spôsobené ABS znie to logicky, lebo robí to iba za jazdy, ked senzory ABS snímajú otáčky kolies. Objavuje sa to najmä u prvých modelov 1997,98 a je to spôsobené slabou ochranou softvéru RJ a nejako tomu softvéru proste do toho kafre ABS aspoň tak som to čítal...
asi na tom niečo bude, lebo vždy keď som jemne zošlapol brzdový pedál pri dobrzďovaní pred križovatkou tak mi kolísali otáčky pri volnobehu, ale ak som prudko zabrzdil vtedy nekolísali.
Napísať odpoveď