otáčky a štartovanie

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre 1.8 TS

Autor témy
airplane
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14 Apr 2009, 13:34

ahoj fans 156 ky, potreboval by som poradit. Pocas jazdy pri zaradeni neutral mi motor nekontrolovane pridava a kolisu otacky od 800 do 1500. Ked vsak zastavim a motor necham bezat na neutrale, tak otacky su stabilne, konstantne. Pocas chladnejsich dni mi pri startovani ide motor na 3 valce, az po nejakej minute sa to upravi. Tiez nema motor svoj klasicky vykon po nastartovani, ale musim par minut pockat, kym sa dostane do formy. A este nieco, nieco mi vrzga v napravach, hlavne rano a je to pocut, ked prejdem po nejakych nerovnostiach. Rad by som to premazal, ale neviem presne kde. Dakujem vopred za Vase rady a skusenosti, ktore by mi pomohli. :bye: airplane
Používateľov profilový obrázok

Xenn
Hlavný Administrátor
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 18 Feb 2009, 13:57
Kontakty:

airplane napísal: nieco mi vrzga v napravach, hlavne rano a je to pocut, ked prejdem po nejakych nerovnostiach. Rad by som to premazal, ale neviem presne kde.
bud ulozenie stabiku, alebo silentbloky hornych ramien. robi to aj mne. :) vtedy sa citim jak na starej lodi :D
Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark, Black Line
EX Alfa Romeo 156, 2.5 V6 24V, 3.0 swap, CosmoBlue, 17" GT, XYZ Supersport Coilovers, AMA Exhaust Systems - Equal lenght downpipes and tail section

andree85
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 20 Feb 2009, 21:11

Vrzganie ti poradim... to budu ramena...mne vrzgavali ked bolo chladno..po vymene ok....premazes silenbloky ramien ale to je len docasne riesenie....a s otackami...noo skus ist na diagnostiku a tam vypise chyby,...moze to byt snimac otacok.... ale siel by som na diagnostiku--...
Alfa Romeo 156 SW, 1,9 JTD 116 konikov, 2004
EX - Seat Leon , 1,9 Tdi 180 koncov
Ex - Alfa Romeo 156 2,4JTD 136 koncov
Obrázok

NiKKi
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 24 Mar 2009, 22:28

Otacky ked kolisu a straca sa vykkon na aute tak to je podla MNA VAHA VZDUCHU. Kamos teraz menil na 1,8 TS objednal z IT za nejakych 65eur. A auto ide jak salene uz :)

PoulM
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Máj 2009, 08:53

airplane napísal:ahoj fans 156 ky, potreboval by som poradit. Pocas jazdy pri zaradeni neutral mi motor nekontrolovane pridava a kolisu otacky od 800 do 1500. Ked vsak zastavim a motor necham bezat na neutrale, tak otacky su stabilne, konstantne. Pocas chladnejsich dni mi pri startovani ide motor na 3 valce, az po nejakej minute sa to upravi. Tiez nema motor svoj klasicky vykon po nastartovani, ale musim par minut pockat, kym sa dostane do formy. A este nieco, nieco mi vrzga v napravach, hlavne rano a je to pocut, ked prejdem po nejakych nerovnostiach. Rad by som to premazal, ale neviem presne kde. Dakujem vopred za Vase rady a skusenosti, ktore by mi pomohli. :bye: airplane
Vymen vážič a pozri si hadice sania,malá diera auž blbne.mne to jeden manik robil a mám s tým klud.Ked breše za studena tak variátor najpravdepodobnejšie,ak má diesel zvuk zohriata tak určite variator.Už videl aj fungláče s touto chorobou,4x.Priamo v showroome u predajcu menili :biggrin:

NiKKi
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 24 Mar 2009, 22:28

PoulM napísal:
airplane napísal:ahoj fans 156 ky, potreboval by som poradit. Pocas jazdy pri zaradeni neutral mi motor nekontrolovane pridava a kolisu otacky od 800 do 1500. Ked vsak zastavim a motor necham bezat na neutrale, tak otacky su stabilne, konstantne. Pocas chladnejsich dni mi pri startovani ide motor na 3 valce, az po nejakej minute sa to upravi. Tiez nema motor svoj klasicky vykon po nastartovani, ale musim par minut pockat, kym sa dostane do formy. A este nieco, nieco mi vrzga v napravach, hlavne rano a je to pocut, ked prejdem po nejakych nerovnostiach. Rad by som to premazal, ale neviem presne kde. Dakujem vopred za Vase rady a skusenosti, ktore by mi pomohli. :bye: airplane
Vymen vážič a pozri si hadice sania,malá diera auž blbne.mne to jeden manik robil a mám s tým klud.Ked breše za studena tak variátor najpravdepodobnejšie,ak má diesel zvuk zohriata tak určite variator.Už videl aj fungláče s touto chorobou,4x.Priamo v showroome u predajcu menili :biggrin:
Za studena hejj to kazda jedna ALFA ma taky zvuk.. Inac kolko stoji VARIATOR?

PoulM
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 08 Máj 2009, 08:53

Vo fiate na zvolenskej 200€,maju skladom.V meteore cca180€,momentalne nemaju,v APM 159€.tiež nemaju prave
inde nehladal.

szofi
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 11:48
Kontakty:

cafte. co stoji na slovensku vaha vzduchu? bo mam podobny problem, len mne to kolise medzi 300 az 2000 a sem tam zdochne. no a v irsku to stoji vyse 200€ :cray:
Alfa Romeo 159 JTDM (150 k)
Alfa Romeo 147 1.6 TwinSpark (120 k)

NiKKi
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 24 Mar 2009, 22:28

szofi napísal:cafte. co stoji na slovensku vaha vzduchu? bo mam podobny problem, len mne to kolise medzi 300 az 2000 a sem tam zdochne. no a v irsku to stoji vyse 200€ :cray:
Vaha vzduchu do 75EURO original BOSCH
Používateľov profilový obrázok

faier5
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 23 Mar 2009, 23:29

naco je ten variator..? kede je to umiestnene? :biggrin:
Napísať odpoveď