otáčky problém

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre 1.6 TS
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Mr_Bang
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13 Jún 2012, 14:59

Zdravím vlastním alfu 156 1,6TS zatial som s nou nemal žiadne vážnejšie problémi ale nedávno sa mi rozsvietila kontrolka vstrekovania auto išlo normálne nič som na nom nepozoroval pri jazde, dal som to aj na diagnostiku a nič neukazovala. Auto som nadalej normálne používal. Teraz som sa vrátil z dovolenky po 14 dnoch a auto jako by niekto vymenil pri naštartovaní začnú otáčky kolísat medzi 900 a 1500 asi 20 sekund trvá kým sa ustália ale stále aj tak trošičku kolíšu neni to videt na otáčkomeri ale je to počuť keď pridávam pomali plyn tak otáčky idú pekne plinule nahore ale ked zošlapnem plyn rýchlo na podlahu tak motor jako keby sa začal dusit najskôr otáčky uplne klesnú a potom véelmi pomali začnú stúpať ked sa to dostane cez 2 a pol tak vystrelia nahore už normálne a toto to robí.. pokial je motor dobre zohriatý tak to nerobí len ked auto dlhšie stojí, skúšal som vyčistit škrtiacu klapku ale nepomohlo vobec, mám kúpenú novú lambda sondu uvidím čo to povie. Ak by ste niekto vedeli poradiť čím by to mohlo byť bol by som vdačný.
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

vaha vzduchu
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

ferdopd
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 20:03

he aj moja dilema:) no robilo to aj mne kolísanie otáčok a aj strieľanie. Na odvetranie motora som dal mali filter niekde som to aj dal do témy. Spokojnosť súper až po dlhej dobe som natankoval tesco.:) a zase problém. No benzín minul natankoval shell nitro a od vtedy pokoj.

Skullhand
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21 Dec 2009, 21:56

moze byt viach chyb ohladom tych otačok,, zla vaha vzduchu , popraskana hadica sania(prisava falosny vzuch zmes je prilis chudobna),,lambda sonda , spinava skrtiaca klapka,, alebo ak si ju cistil skrtiacu klapku daj si ju nastavit znova na diagnostike, to robi dost problem ..
Používateľov profilový obrázok

FilipTT
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12 Sep 2014, 07:04

Ahojte všetci, cca pred 3 mesiacmi som si kupil Alfu 156, velmi ma zaujala, krasna, velmi dobre sa mi šoferovala, vyzerala byť bez problemov (až na variator), po čase sa mi zdalo, že trochu straca vykon, spotreba je vyššia a aj seká, teda cuká autom... čakal, som dovtedy kym pojdem dať vymeniť olej a filtre, že porobím aj ostatne čo bude treba, týždeň pred tým ako som mal ísť mechanikovi vymeniť olej sa však stalo to, že som mohol držať pedál na podlahe ale auto išlo len velmi pomaly alebo sa uplne cukalo, nakoniec niečo začalo aj smrdieť vo vnutri, začal isť z vyfuku čierny dym a par krat sa aj vyplo. Tak som ho šupol mechanikovi, kt. robí tieto talianske auta, ten mi odpojil lambda sondu a vytiahol prietokomer, vymenil olej aj filtre a povedal mi, že ide na dovolenku, tak mam auto zatial otestovať, že otáčky trochu lietaju, kvoli variatoru, ten je odpaleny, tak som si ho zobral, vyzeralo byť ok, idem si teda bez lambda sondy a toho prietokomeru, autom trochu cukalo ale naozaj len trochu (asi ten variator) keď som ale vyhodil rychlosť, zistil som, že sa mi vyplo auto, teda aj servo aj brzda stuhla, tak som rychlo naštartoval a dobrzdil, toto sa stava skoro pokažde keď idem a vyhodim rychlosť buď otačky klesnu do toho spodneho pola auto sa zatrasie a potom stupnu alebo sa vypne, tak moje jazdenie do prace je teda dost adrenalin kedže čakam kedy sa mi motor vypne, stane sa to asi 3-krat počas mojej cesty do prace, vačšinou pred križovatkou, podotykam, že na volnobehu keď pridam, neskape, klesne dva krat na to pole uplne pri nule ale nakoniec sa vyrovna, deje sa to len za jazdy. Ak tu niečo taketo bolo ospraveldňujem sa, ale myslim, že takyto zaujimavy problem tu ešte nemal nikto. Dakujem, za všetky rady.
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

vaha, lambda, sviecky, skrtiaca klapka
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

FilipTT
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12 Sep 2014, 07:04

Diky, no sviečky su menene, to som ešte zabudol napísať, tak uvidím ked príde mechanik z dovolenky, len teraz je vozenie na tom celkom adrenalin :D
Používateľov profilový obrázok

FilipTT
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12 Sep 2014, 07:04

Bola to vaha vzduchu
Napísať odpoveď