potrebujem radu:na studeno ide na tri valce-zufalstvo !!!

Informacie, problemy, tipy, riesenia pre 1.6 TS

Autor témy
mrkvis
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24 Mar 2009, 16:55

auto AR156 1,6TS 1998 situacia: auto startuje na tri valce a dusi sa az do zahriatia neviem coho. v zime , za mrazov auto startuje super. voboch pripadoch je citelna strata vykonu. vymenil som sviecky, vahu, sanie je OK, ziadny falosny vzduch tam nejde. lambda ok. kable ok, palivova pumpa OK. auto bolo na diagnostike neustale, ziadna chyba tam nieje.rozvody su nove. prosim poradte mi co s tym kurwa moze byt...v servise idu este vyskusat nejake teplotne cidlo ci co...potom uz neviem co ak to nezaberie. uz sa vyskusalo vsetko a pomaly kvoli tomu nespim. potrebujem odbornu radu

Skullhand
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21 Dec 2009, 21:56

skus pozriet trafa na svieckach popripade premerat ako dava iskru ,, robil som jeden seat a ten ties siel na 3 valce nakoniec som prisiel nato ze hadzali iskru ale slabo nedostatocne tak skus pozriet alebo ci tam nemas vodu niekde

Autor témy
mrkvis
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24 Mar 2009, 16:55

starky, auto bolo v servise. predomnou sa menili sviecky a kukalo sa presne na toto, ze ci to nebude v tych kabloch. kupili sa nove od boschu, vymenili a auto slo stale nanic :((( potom skusali este palivove cerpadlo, nepomohlo. cize ja uz neviem.... totalne zufalstvo.

v zime mi auto startuje na vsetky valce a na prvy sup, nech je vonku aj -20 stupnov.
ale za normal okolnosti, a hlavne za tepla je to na 2-3 valce.
navyse auto stale nema vykon, do otacok sa sunie pomaly...ked dupnem na plyn , tak nereaguje spravne.

este ma napadlo, nemoze to byt upchatym katalyzatorom?
dik

Skullhand
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21 Dec 2009, 21:56

alebo ma napadlo jedna vec este preskoceny rozvod ,, nespravne casovanie a tim padom ide to na 3 valce,,
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

ale ono mu to ide na 3 valce len ked je zimny... podla mna to bude nejaka malickost ale tazko povedat... mne to islo na 3 ked sa zohrial a pricina bola voda pri svieckach v prvom valci... nemoze to sposobovat nejaka cievka alebo rele...
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link

zdenko
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 11 Mar 2009, 12:55

1000% zapalovacia cievka .
rychlo nejazdím - len nízko lietam

Autor témy
mrkvis
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24 Mar 2009, 16:55

zapalcovacia cievka.....no chlapi v servise, na cele so sefom, to vsetko prezreli a div sa svete, zevraj to v tom nieje. kvoli tomu som kupil aj sviecky a ked ich tam predoumnou davali a neslo to aj tak, tak poskusali vsetko mozne a nic.
premerali to a vse ok.
akurat ze momentalne idu pozret kabelaz a premerat to cele, ci tam niekde nekolise napatie a ja by som uz bol rad, nech je to tym...
dik za rady
Používateľov profilový obrázok

mfuska
Hlavný Administrátor
Príspevky: 496
Dátum registrácie: 25 Máj 2009, 14:56
Kontakty:

ako pise zdenko, moze to robit aj vadna, alebo odchadzajuca cievka.
najlepsie pozicat cievky (ako na obrazku) z druhej alfy, a vyskusas ci to robi ono

Obrázok


a ak by to bolo teplotne cidlo, tak by ti chvilku trvalo, kym by si natocil zohriaty motor. cize ak aj dobre, nemas problemy auto nastartovat ci je motor studeny alebo zohriaty.
________________________
Obrázok
AR 159 2,4 JTDm SW Ti 147kW AT6 r.v. '07
AR 147 2.0 TS Selespeed r.v. '01
AR 166 2,5 V6 - BA/LPG, 140kW, r.v. '99
AR 156 SW 2,4 JTDm, 129kW, r.v. '04 ex
AR 156 2,5 V6, 140kW, r.v. '99 ex
Používateľov profilový obrázok

Liwika19
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 05 Aug 2010, 21:24

nevidíš ten bílej probíjející kabel (konektor na svíčku)? ti probíjí do motoru a od toho ti muze vyhoret elektrika u motoru. Petr
vysluzila policajtka ;)

karol
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 26 Máj 2009, 19:46
Kontakty:

vstrekovace su ok? nesmrdi benzin niejak viacej z vyfuku?
Alfa Romeo 145 2,0 T.S. 211ps - http://www.katanracing.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď