Prvá alfa do zbierky

Priestor pre predstavenie Tvojej Alfy
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
bugi
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 20 Mar 2016, 08:08

Tak by som tu niečo napísal o mojom ďalšom talianskom kúsku do zbierky, mojej prvej Alfe.
Je to 2,4 JTD 100 kW. Auto som kúpil ako nepojazdné a tak hneď od začiatku bolo na ňom veľa roboty. Koniec koncov kupoval som ho iba ako druhé do rodiny a slúžiť má najmä na môj presun do práce. :-D na aute bola neznáma porucha motora, kvôli ktorej nechcelo štartovať. Po dlhom hľadaní závady a zistení že asi všetko je v najlepšom poriadku, ba na nájazd auta až vo vynikajúcom, napríklad tlaky vo valcoch 28 až 29, sa zhodila vaňa a zistilo sa, že je poškodené fónicke koleso. Keďže mi na záhrade jeden motor ležal skladom, rozhodol som sa namiesto vyberania kľuk z obidvoch motorov kvôli výmene fónickeho kolesa, vymeniť rovno celý motor. Po dlhom rozoberaní a následnom skladaní nakoniec alfa opäť ožila a naďalej brázdi nádherné cesty Slovenska. :-D
Karoséria je oťukaná, s nejakými tými škrabancami a preliačeninami a kde tu sa šúpe lak. Vyzerá že asi mala nejaký ťuk na zadok, pretože je prasknutý zadný nárazník, kapota bola inej farby, s ručne namaľovanými, kvázi športovými pruhmi. :-D tak sa vymenila za kapotu správnej farby a zapísala do celkového vzhľadu auta.
Nápravy sa začínajú ozývať, že budú tiež potrebovať nejakú tú údržbu, ale tak časom sa hádam čo to porieši.
Interiér je celkom zachovalý, vzhľadom na vek a nájazd auta. Má to všetkých päť okien v elektrike, i keď to strešné má problém s poškodenými koľajničkami. Klíma je nefunkčná, snáď bude chýbať iba náplň. Vyzerá že to má originál alarm, ale originál kľúče sú už asi dávno minulosťou. Má to aj jeden ostrekovač svetiel. :-D
Plány do budúcnosti, asi tej najbližšej je spojazdniť klímu a tej vzdialenejšej, podľa toho ako čo bude možné, airbagy, strešné okno, nápravy, ostrekovače svetiel, tempomat a iné.
Keďže mám dve maličké deti, tak väčšina financií ide do nich a auta musia teraz počkať. :-D
EDIT: tak to bol iba výfuk, jedna guma roztrhnutá a výfuk vychytal do čohosi.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Alfa 166 fl 2.4 JTD 110kW
Lancia Lybra SW 2.4JTD 103kW
ex: nedobrovoľne Lybre 2.4 JTD 110kW, AR 156 2.4JTD, Lancia 2*Lybra SW JTD, 3*Delta TD, Fiat Marea SW 1.6
Používateľov profilový obrázok

4wd_turbo
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 13:16
Dostal poďakovanie: 1 time

Veľa šťastných kilometrov
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTD, 110 Kw
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTDm, 129 Kw
Alfa romeo 156 SW, 1,9 JTD, 81 Kw - predaná
Alfa romeo 156, 2,0 T.S., 112 Kw, Selespeed - predaná
Mazda 323 Turbo 4x4 viď link: http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=13&t=16423
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
bugi
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 20 Mar 2016, 08:08

Zdá sa že zadnú nápravu vyrieším jednoducho, pretože to vyzerá, že je náprava ticho a že búcha výfuk o niečo. Budem to musieť skontrolovať.
EDIT: tak to bol iba výfuk, jedna guma roztrhnutá a výfuk buchotal do čohosi.
Alfa 166 fl 2.4 JTD 110kW
Lancia Lybra SW 2.4JTD 103kW
ex: nedobrovoľne Lybre 2.4 JTD 110kW, AR 156 2.4JTD, Lancia 2*Lybra SW JTD, 3*Delta TD, Fiat Marea SW 1.6
Napísať odpoveď