Alfa Romeo 156 SW 1,9JTDm 110kw ej kej ej Alf

Priestor pre predstavenie Tvojej Alfy
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
frostik
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 15 Feb 2015, 17:17

menil som spojku lebo bol pedal prepadnuty a spojka nezaberala skoro vobec.. casto krat som musel dat nohu az dole zo spojky..
novy poznatok : presiel som dnes cca 400km a "zhrmenie" kasne pri pohynani prestalo / tak isto podradovani ... pedal ale vibruje stale tak isto ...

pokusim sa s gopro natocit ten zvuk o ktorom si myslim ze to je homokinetak vnutorny... mne to volant nesklbe
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
frostik
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 15 Feb 2015, 17:17

Tak zase som tu , som kus zabudol na vas ..
Update
Alf je u doktora - menime mu zotrvak - dal som to spravit lebo vsetky pazvuky sposoboval on (chuj), takisto pomocny spojkovy valec bol ako vylagrovana stara pi.a takze novy.
Ked uz sa to bude zas rozoberat spravil som vacsiu investiciu v podobe pretesnenia olejovej vane takze rovno kompletna vymena filtrov a oleja. Vymena senzoru natocenia klukoveho hriadela - sem tam vyhodilo chybu. V podstate bude motor vonku s auta tak ho mozme pekne poumyvat - popozerat co mu kde vadi. Predpokladam ze daco vyskoci este takze v rezerve mam este nejake p€p€.

Auto som kompletne prelestil , na jednej strane (soferovej) som spravil aj korekciu laku. Bjukemen videl, myslim ze ozilo o dost - odstranil som 90% skrabancov - zvysnych 10% je na prednom narazniku pri ECV a su dost hlboke. Pridam foto ked pride alfonz od doktora :)
Používateľov profilový obrázok

4wd_turbo
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 13:16
Dostal poďakovanie: 1 time

A prečo ide motor vonku? Kvôli výmene zotrvačníku?
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTD, 110 Kw
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTDm, 129 Kw
Alfa romeo 156 SW, 1,9 JTD, 81 Kw - predaná
Alfa romeo 156, 2,0 T.S., 112 Kw, Selespeed - predaná
Mazda 323 Turbo 4x4 viď link: http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=13&t=16423
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
frostik
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 15 Feb 2015, 17:17

Pretesnovala sa vana a celkovo sa motor "obzeral" s kazdej strany v podstate pri vymene zotrvaku je skoro von takze nemalo zmysel spekulovat a robit to v stiesnenych priestoroch
Používateľov profilový obrázok

4wd_turbo
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 13:16
Dostal poďakovanie: 1 time

Prepáč ale ja by som ho nevybral len kvôli vani. je tam dosť miesta na to všetko. Môj názor
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTD, 110 Kw
Alfa romeo 156 SW, 2,4 JTDm, 129 Kw
Alfa romeo 156 SW, 1,9 JTD, 81 Kw - predaná
Alfa romeo 156, 2,0 T.S., 112 Kw, Selespeed - predaná
Mazda 323 Turbo 4x4 viď link: http://forum.mazdaklub.sk/viewtopic.php?f=13&t=16423
Používateľov profilový obrázok

Breznew18
Príspevky: 751
Dátum registrácie: 25 Dec 2011, 11:10

keby som ja vybral motor von tak uz sa poznam ze pri mojej puntickarskej povahe by to zhltlo tu 1000e ku :D
Alfa Romeo 156SW 1,9 jtdm 103kw chip cca 160k 350NM Alpiners
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
frostik
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 15 Feb 2015, 17:17

Taze som tu po dlhsej dobe aby som dosiel troska pohresit....
Na aute boli cinske xenony, je to viditelne uz na tych fotkach , ale nikdy by som netusil ze nejaky KO.KO.T dokaze v osobnom automobile znacky ALFA ROMEO zapojit xenony podla nasledujuceho nakresu, divim sa ze auto nezhorelo... vid foto

Obrázok

Aktualne mame vymenene svetla za originaly , nie xenony, uz ma nebudu sikanovat fizli :)

Svetla som vychangoval s chalanisko so ZH, on spokojny, ja tiez ... samozrejme v jeho aute sme to zapojili normalne ...

Svetla som tyzden pojazdil a kedze jedno bolo popraskane (UV folia ) islo sa na lestenie,
uz som to robil Xkrat, na roznych svetlometoch ale toto dat dole, 5h suchania, zrnitost 320 nasucho a nič, folia kusok zmizla ale praskliny su stale tam...
pockam kym sa to viac prepali a pojde to lahsie dole .. zatial pojde priehladna folia popripade jemne zatmavenie na predne a aj zadne svetla.

Ked som mal zase svetla von tak som vsetky poskodene kablove chranicky vymenil, takisto kobercovku som nanovo natahal, vyzera to lepsie teraz...

auto som siel skladat , mal som dole predny naraznik , davam hore koleso a pozeram , chyba mi poistna sroba na brzdovy kotuc ... diera tam je no sroba chyba... NERVY:.. tak som siel kuk aj druhu stranu... detto... daky mamrd tam zabudol pri vymene brzd vratit srobku ( touto cestou hladam jeden par :D )

Takze som zas raz zistil ze sa tato slovac prasiva nevie starat o auta...
Používateľov profilový obrázok

Breznew18
Príspevky: 751
Dátum registrácie: 25 Dec 2011, 11:10

no poistne srobi nemam ani ja dost nahovno sa potom zakladaju kolesa ked sa ti to pretaca
Alfa Romeo 156SW 1,9 jtdm 103kw chip cca 160k 350NM Alpiners
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

Sroby sa niekedy dost tazko vyberaju lebo po x rokoch sa stane ze prehrdzaveju alebo ked niekto tam dava rozsirovacie podlozky tak tam nemozu ostat.. Moznosti je x :-D
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Breznew18
Príspevky: 751
Dátum registrácie: 25 Dec 2011, 11:10

no rozsirovacie som mal to je pravda ale poslal som ich majitelovi nazad ja take kktiny nechcem
Alfa Romeo 156SW 1,9 jtdm 103kw chip cca 160k 350NM Alpiners
Napísať odpoveď