Zo 147-ky 1.6 TS na 156SW 1.9JTDm

Priestor pre predstavenie Tvojej Alfy
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Marcello
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15 Máj 2014, 19:45

Ciao Alfisti
Tak po dlhom premýšľaní (cca 4 roky :biggrin ) som sa rozhodol zaregistrovať sa na klube a podeliť sa o svoje skúsenosti a načerpať dáke nové od vás.
Naše prvé Alfa Romeo vozidlo bola 147 1.6 TS rv.2004 ktorú sme mali 2 roky bez jedinej závady a potom sme sa rozrástli o ďaľšieho člena rodiny. Tak sme sa zhodli že potrebujeme väčšie, ale musí to byť ALFA ROMEO. Vybrali sme si 156-Ku SW po facelifte. Pri hľadaní tej "pravej" sme obehali asi polku Slovenska, no nakoniec pre nás doviezli alfičku priamo z Talianska. Počiatočná investícia sa postupne "nabalovala" a opráv pribúdalo. Pokúsim sa teda v skratke popísať čo všetko som zatiaľ na alfičke urobil:

09/2012 dovoz z Talianska a prihlásenie na SK ŠPZ – 3700,€
09/2012: Výmena: klinový remeň, kladky, napínacie rameno, spodná hadica od turba (SKF, INA, ALFA ROMEO) – 246,€
Zimná sada – alu disky ALFA ROMEO SPIDER (pavučiny „16“ nové 205/55/16 Barum, bezpečnostné šróby) – 550,€
10/2012: Výmena. Termostat, čidlo teploty, homokinetický kĺb a manžeta, vrchné rameno. Vyčistené: EGR ventil a škrtiaca klapka. (TRV,Lemforder, Alfa romeo) – 462,€
4/2013: Výmena:predné tlmiče, uloženia,prachovky,dorazy...TRV – 254,€
5/2013: Letná sada diskov „17“ DOTZ HANZO WHITE – 350,€
7/2013: Výmena: Kotúče a platničky – komplet (TRV ATE) spodné rameno Lemforder, kompletné odstrojenie a nastriekanie brzdových strmenov - 600,€
7/2013: Výmena: Rozvodová sada SKF a vodná pumpa, pretesnené veko ventilov, kontrola vstrekov, kontrola ventilov a váhadiel. Olejový servis - všetky filtre, SELENIA 5W-40, olej v prevodovke. Výmena a nastavenie svetiel, doplnky 644,€
8/2013: Nové spätné zrkadlá – pripravené na lak, nové hmlovky, plnič a lak ( podľa kodu farby) 150,€
11/2013: výmena: snímač vačkového hriadeľa a výmena žhavičov (TRV a BOSCH) – 155,€
02/2014: Nové letné pneumatiky BARUM BRAVURIS 2 XL – čistenie motora a diagnostika – 280,€
3/2014: výmena: zberné potrubie ALFA ROMEO 95,€
5/2014 Olejový servis – SELENIA 5W 40 filtre: olejovy,pelovy,vzduchovy,kabinovy – aktivne uhlie (BOSCH,Knecht,Filtron)
Nakoľko v aute vozíme náš malý poklad, musí byť vždy minimálne v 110% nom stave! Všetky objednané a vymenené diely buď originál alebo tej vyššej kvality...
Na veľa vymenených vecí som určite zabudol - dopíšem keď si spomeniem ;)
Tak isto postupne dopíšem plánované opravy a úpravy - výbava atď.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

Vitaj :applause
Tomu sa hovori pravy alfista :)

Auticko pekne mne osobne sa nepacia tie elektrony ale to je moj subjektivny nazor. No krasna farba staras sa nejak specialne o lak? Folie nedavas?

Inac nasypal si do nej uz nejake tie bony tak hlavne nech sluzi aj nadalej!
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!
Používateľov profilový obrázok

Xenn
Hlavný Administrátor
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 18 Feb 2009, 13:57
Kontakty:

Vitaj u nas, dufam, ze auto bude dlho sluzit :) A mam taky pocit, ze sme susedia :)
Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark, Black Line
EX Alfa Romeo 156, 2.5 V6 24V, 3.0 swap, CosmoBlue, 17" GT, XYZ Supersport Coilovers, AMA Exhaust Systems - Equal lenght downpipes and tail section
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

ked to vsetko zratam tak za to mas 159 :D
ale inak parada :applause inak veci na aute si robis sam ci servis? podla tych cien asi servis :P
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Hrudky
Príspevky: 1088
Dátum registrácie: 09 Sep 2011, 15:14

vitaj na fore a nech to jazdi :)
Cuore Sportivo :)
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Marcello
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15 Máj 2014, 19:45

Ďakujem všetkým za postrehy,názory.

To: Katan - elektrony som už vymenil za originál alfa romeo "16" pre lepší konfort pri jazde. foto pridam (Malinkej nerobilo dobre to natriasanie na slovenskych tankodromoch)
Starostlivosť o lak - Fialová 3M pasta a 3 leštiace kotúče + 3hodinky práce 2x do roka :yeah Folie pribudnú kvôli bezpečnosti aj na predné okná toto leto. ( v predu bez zatmavenia) Zvažujem polep celeho auta wrap foliou - červená kamufláž

To: Xenn Ciao sused - byvam kade-tade po Petržalke,no už som sa usadil na Halovej ( stretavam tu krasne alfy):D

To:Danni - hej hej 159 ale v akom stave :( , pokiaľ človeka od ktorého kupujem auto nepoznám, budem musieť kvôli bezpečnosti pomeniť veľa dielov a to som s cenou už pri Giuliette :D

Veci si robím 50% ja a 50% servis, no na dieloch nikdy nešetrím. Aktuálne zberné potrubie nafty ( originál alfa romeo 81,€) - vadný diel!!!-čakám na uznanie reklamácie nafta presakuje a smrdím ako cisterna! Prasknutá vrchná hadica od turba do sania - čakám na originál diel - 80,€ ( nedám tam hadicu z vrakoviska ktorá už je na 100% nahlodaná zubom času :no-no ) Zadretý zadný stierač ( tento mám za 30,€ z talianského vrakoviska :cool )

To Hrudky - zatiaľ ma nikdy nesklamala, a robím všetko preto, aby to tak ostalo čo najdlhšie :pray

Cez víkend (ak bude pekne) pofotím a nahodím aktuálne foto.

Zatiaľ buona giornata :biggrin

Marcello
Používateľov profilový obrázok

denny224
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 19 Júl 2012, 16:21

Krasna alfa, ma sa pri tebe dobre :biggrin , , oslnil ma paradny slovensky prejav v plnej interpunkcii :D. Vitaj :)
We have to love Alfa, it's the law.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Marcello
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15 Máj 2014, 19:45

Dakujem Denny.
Má sa pri mne dobre, ako každá moja žena :biggrin (veľká, malá a do mesiaca pribudne daľšia malinká :) ) + alfička.
Veľká škoda, že Alfa Romeo nemá rodinné MPV, lebo už by bolo doma.
Aktuálne zvažujeme kúpu 7 miestneho "mestského vozítka" lebo sportwagon už nepostačuje.
Vo vozovom parku máme aj 9 miestny Renault Master L2H2P3 2012 no pre 150cm žieňa to nie je najideálnejšie mestské vozízko :no-no .

Snažím sa písať tak, aby sa to dalo aj čítať :cool

Marcello
Používateľov profilový obrázok

mitsee
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 04 Nov 2012, 20:55

Nadherna Alfa, normalne pastva pre oci. Zatial jedine, co mi tam chyba su folie. Ale bohuzial, co ma stve pri kazdej 156 SW po facelifte je to, ze som o moju prisiel a to tak rychlo, respektive skoro. Mam sice stale moje starsie SW, ale strata novsieho bude dlho mrziet. Aj ked som strasne rad, ze si to odniesli iba plechy, nakolko bola v aute manzelka a malinka 11mesacna dcerka, ktora navyse sedela na strane narazu. Inac mam este dalsiu dcerku, starsiu, tak budeme na tom rovnako-3 baby doma. K Tvojej dalsej samozrejme gratulujem...
Fifinka 1,9JTD 77kW
ex Polizia 156SW 2,4JTDm 200PS -R.I.P.
ex Mitsee Carisma 1,6b
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
Marcello
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15 Máj 2014, 19:45

Mitsee nesmúť, príde iná srdcovka... Plechy nerieš, hlavne že máš doma všetky baby a zdravé!

Pridávam sľúbené foto s pár obmenami oproti tej predošlej.
Aktuálne vymenené zberné potrubie nafty (prepadová nádobka) ďalšie originál alfa romeo mám k dispozícii, ak by mal niekto záujem.
Vymenený zadný motorček stierača - stiera 10x rýchlejšie ako jeho predchodca -R.I.P.

Marcello
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Napísať odpoveď