Moja 2,4 jtd

Priestor pre predstavenie Tvojej Alfy
Používateľov profilový obrázok

majkelx
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 10 Feb 2015, 16:46

No ja mám tiež NOVITEC ale...je odpojený konektor a nemám ani šajnu o koľko to dá viac KW na 2.4JTD 103KW..viete niekto??
Keby tie cesty už boli ako v Taliansku:)
Používateľov profilový obrázok

Pablo
Moderátor
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 24 Máj 2009, 19:56

majkelx napísal:No ja mám tiež NOVITEC ale...je odpojený konektor a nemám ani šajnu o koľko to dá viac KW na 2.4JTD 103KW..viete niekto??
Ahoj, ten Novitec ti zvysi vykon o 20 kW (27 BHP) a krutiaci moment +50 Nm.
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm Alfa Rosso, Eibach Pro-System kit, EGR off, K&N filter, Novitec 180HP 345Nm

bjukemen
Príspevky: 750
Dátum registrácie: 14 Aug 2009, 18:51

ale zalezi od stavu motora samozrejme, no bez chipu uz by somm nechcel jazdit :p
Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110 Kw,, 3 Bar MAP 142,3 kw

Mannol Diesel Extra 10w-40+ Purflux
Eni 75w-80 GL5

Obrázok

katan
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 11 Jan 2011, 23:08
Dostal poďakovanie: 1 time

Tak na tých tvojích 142,3 kW sa asi rýchlo zvykne :yeah

Už originál 110kW nie je lenivá - ak ideš sám. Čo spraví 32kW navyše by som chcel zažiť :cool
Alfa Romeo 166 FL 2.4JTD 110kW
EX - Cuore sportivo 2.4JTD 110kW
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!

bjukemen
Príspevky: 750
Dátum registrácie: 14 Aug 2009, 18:51

ide to nejako, ale zase to nenakopavaje skorej plynulejsi nabeh aj ked teraz je tam uz vyssi tocivy moment
Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110 Kw,, 3 Bar MAP 142,3 kw

Mannol Diesel Extra 10w-40+ Purflux
Eni 75w-80 GL5

Obrázok
Používateľov profilový obrázok

majkelx
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 10 Feb 2015, 16:46

Pablo napísal:
majkelx napísal:No ja mám tiež NOVITEC ale...je odpojený konektor a nemám ani šajnu o koľko to dá viac KW na 2.4JTD 103KW..viete niekto??
Ahoj, ten Novitec ti zvysi vykon o 20 kW (27 BHP) a krutiaci moment +50 Nm.
Díky moc, takže som zistil že aj výfuk je od Novitecu no 123KW +- cítiť najmä z dvojky na trojku...to už ťahám cez 110km/H a až pri predbiehaní preradím na štvorku a to auto ťahá ako šialené až do X km/h...a ešte detail.. píska mi kladka remeň, prestriekam to Baufixom a na pár dní mám pokoj kým neprší, idem však meniť remeň aj kladku budúci týždeň... kúpil som aj spodny kryt motora za 12€ uplne novy a kvalitny plast..tak sa teším, že autíčko bude chránené aj zospodu pred vodou a snehom a kaminekom..prachom..ved to je alfa omega..vacsina spinacov su bud na boku alebo niekde dole v motore a potom blbne elektronika obcas najma po dazdi (ako moj tachometer) ...tak to treba chrániť si myslim..čii?

Alfa inak odporúča Selénia RACING 10W-60 aj pre JTD..neviem ale, či neurobí viac škody ako...ale verím odborníkom, veď s Alfa Romeo jazdil Enzo Ferrari predsa, kto už môže viac vedieť o šport.autách ako on hah.

Ešte detail..trochu ma naštval AutoImpex na Autosalóne v BA..nechápem prečo tam nebola Alfa Romeo...blbečkovia :)

P.S- Iba hlupák neznalý povie, že náhradné diely na Alfa Romeo sú drahé oproti nemeckým šrotom, ktoré neustále stoja v servisoch...
Keby tie cesty už boli ako v Taliansku:)
Napísať odpoveď