[Dino] alfa 2,5 V6

Priestor pre predstavenie Tvojej Alfy
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
denny224
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 19 Júl 2012, 16:21

//UPDATE (1.1.2014):
Kratke videjko, tocil som este v lete, len som nan zabudol

HDR foto:
Obrázok

S Dinom som si lamal hlavu, nevedel som sa rozhodnut ci ho predam alebo co s nim bude, tak podla toho vyzerala aj udrzba a nulove plany do buducna, ale to obdobie ma uz preslo :D takze mu dam co si zasluzi.

Zoznam veci ktore sa chystam urobit :
- vymena oleja (10W40 20K for alfa) + filter
- nahodit vypalenu ziarovku na zadnu SPZ :biggrin
- vymena filtrov
- vymena stieracov
- doliat chladiacu kvapalinu
- opravit zadnu lavu brzdu
- vymenit/opravit poplnik (volaco tam je pokazene nechce drzat ani za pana v zavretej polohe)

- vymena servo kvapaliny
- vymena brzdovej kvapaliny


-vymenit tu poslednu trubicu od sania.
- vymena zadnej klucky (je odlomena)
- vymenit vnutra blatnikov

- kupit este jedne disky (ked sa bude dat riesit 18-17 tak parada)
- dat namontovat LPG :think
- opravit / vymenit prah (sa mi podarilo urvat dieru o kamen volajaky :/ )
- opravit chyby laku / rozmyslam nad karbonovou foliou na strechu a na vonkajsie plasty - stlpik medzi dvermi, zadna klucka
- vymenit / zrenovovat znak alfa v predu je vyblednuty (momentalne strieknuty ciernym plasti-dipom)
- poobzerat sa bo lepsom interieri, aj ked v tych sedackach sa sedi bozsky :think
- nainstalovat rozumne a hlavne funkcne repro (teraz mi funguju tak 2)
- vymenit vyfuk lebo tento mi uz lezie na city (neskutocne vrieska je to tuzerina, ked viete o niecom co je na volnobehu kultivovane a pri otackach nad 3700 az vrieska jak formulka sem s tym :) ) - namontovany znackovy supersprint

+ mam taky problem ze si myslim ze mam totalne od*ebane tlmice alebo nieco (som lama - neviem to identifikovat), lebo to ide neskutocne tvrdo a trieska po nerovnostiach, ak niekto z KE to vie identifikovat budem velmi stastny :pray , stretneme sa a predvediem :silenced

fotky s detailami su kus dalej v last prispevku

Zdravim som tu novy, volam sa Denis, a od kamarata som kupil tuto krasavicu... Povodne som chcel feliciu na plyn, ale ako som zbadal a pocul toto tak srdce vyhralo nad rozumom :biggrin . je to vraj rocnik 97, ale prve prihlasenie az koncom 99teho , mam ju druhy den takze len zajtra pojdem nahodit nove SPZ :). Ide to jak dabel, som spokojny mam pred tym autom respekt :shocked
tu je par obrazkov a medzi nimi este nejake tie drobnosti spomenute
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
olupana farba na vrchu zadnych dveri
Obrázok
farebny odskok farby na kapote a boku
Obrázok
We have to love Alfa, it's the law.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

PetoNK
Moderátor
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 20:54

Alfa pekná, neroztrep o najbližší strom ;) Taký olej dáva kolega do fabie htp. Vraj má životnosť 30000km (bývalé označenie LongLife). Tak či údaj na tej nálepke neplatí pre ďalšiu výmenu.

Jo, fotky upravuj do nejakého rozumného rozmeru.
Suzuki Ignis 1.3 vvt
ex AR 156 1.9JTD 85kW
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

autickar21
Príspevky: 823
Dátum registrácie: 01 Nov 2010, 16:40

Hlavne tam nenechaj olej 30000km ale max 15000km alebo 1rok. A este lepsie nie castrol, je to bordel. Valvoline, repsol, shell radsej.
2.4jtd EGR Off, Kat Off, FMIC cooler, GTA tlmenie, Chip Sarkan, vyfuk Remus zo subaru impreza wrx sti, 310mm brzdy brembo, GT2256V, uz EDC15C7
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
denny224
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 19 Júl 2012, 16:21

som sa pytal kamosa a ze olej bol meneny tak 500-700 km dozadu a mal by tam byt teraz Castrol 5W40, ale ked som na to pozrel tak je na spodnej ryske, bude treba doliat, urobi velku paseku keby sa kamos pomylil a ja by som ku 5W30tke dolial 5W40 ?

// + kolko tam treba toho naliat aby to vyslo tak po tu vrchnu rysku? liter?
We have to love Alfa, it's the law.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
denny224
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 19 Júl 2012, 16:21

//POZRI AJ UPDATE PRVEHO PRISPEVKU + videjko :yeah

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
fotky vad:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
We have to love Alfa, it's the law.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

ak chces aby ti motor co to vydrzal tak daj seleniu k20 pre alfy (+ preplach) a po 8-10000km (alebo na jar) daj 10W60 racing seleniu, castrol ma ine specifikacie ako alfa, je omnoho redsi, kdezto selenia je husty olej a urcite nie longlife, naozaj to nestoji za tie komplikacie co mozu nastat, odporucam ti spravit to co najskor aj ked ten olej tam je len 5km, a kamosovi chod dolamat ruky, za tych 15e co usetril ;)

btw. vitaj medzi bussakmi, pekna farba, subjektivne to kridlo by islo dole a plyn by som nedaval, to je 1200-1500e za to kup 145jtd (alebo uz prerobenu na plyn) na bezne jazdenie a z V6 si sprav cuker, kup 3,0 a 4 piesty a mas auto for fun...
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

ten olej ma dostal vole.... 5w40 5w30.... kokos castrol longlife a picoviny.... chudak V6 ale mal by si TS tak uz by si to asi tak neturoval :D
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Používateľov profilový obrázok

Autor témy
denny224
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 19 Júl 2012, 16:21

Oki tak po vyplate tam lejem seleniu 20k, co myslis pod pojmom preplach ?
Taktiez ked mate nejaky tip na olejovy filter sem s nim :-)
A taktiez som nepochopil 3 liter a 4 piesty
We have to love Alfa, it's the law.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

Tono
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 12:00

preplach:
http://olejposta.sk/Tutela_Professional ... _2404.html" onclick="window.open(this.href);return false;
olejovy filter je jedno, preferujem bosch, fiamm, nip, febi, hengest, swag, valeo - vyhni sa poliakom...

3liter zo 166tky alebo gtv, 4 piest brzdy...
Používateľov profilový obrázok

Danni
Príspevky: 2083
Dátum registrácie: 11 Máj 2010, 18:27

tak to to by si mal asi cim skor vymenit :biggrin inak ta V6 ma velmi pekny zvuk a vykon sakra... ticho zavidim ale to umiestnenie olejoveho filtru uz ani nie :D
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
166 2.5 00
link= l Danni 156 1.6TS l
AR Spider 916 1.8TS link
Napísať odpoveď