[156 2.0 T.S. Sportwagon] Dovidenia

Priestor pre predstavenie Tvojej Alfy
Používateľov profilový obrázok

yetyGTA
Moderátor
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 01 Dec 2010, 10:31

ukh napísal:Keďže už som z toho vyrástol a Alfa má sama o sebe veľmi peknú líniu, nevidím dôvod ju ničiť nejakým "tuzingom" a lepiť po nej kadejaké Taiwanské plasty. V tomto smere teda neplánujem nič, sústredím sa na zachovanie jej "stock" výborného stavu - ako vizuálneho, tak technického.
:applause Vitaj v klube.
ukh napísal:Výhrady mám len k brzdám, ktoré už po druhom - treťom intenzívnom zabrzdení ani nenaznačia, žeby chceli ešte niečo zabrzdiť. ...to ale samozrejme bude otázka toho, aké diely tam nahodil predošlý majiteľ.
Ak su este dobre kotuce, porozmyslaj skor nad inym oblozenim. S EBC maju ludia v UK dobre skusenosti http://cgi.ebay.co.uk/ALFA-156-146-147- ... 53dc8ca7d2 (Red Stuff by bola este lepsia volba, ale tie sa v tejto velkosti nevyrabaju).

V cervenej je Alfa vzdy krasna, zial je velmi nachylna k "odlupovaniu" farby a 156 aj k rozdielnemu blednutiu kovovych a plastovych casti. Ja som sice na prednu kapotu nechal nalepit transparentnu foliu no spodky dveri neochranili ani lapace za prednymi kolesami.
"I have argued many times that owning an Alfa is a portal through which all petrolheads must pass if they genuinely want to know what it is that differentiates a car from a toaster or a washing machine."
Používateľov profilový obrázok

Pablo
Moderátor
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 24 Máj 2009, 19:56

yetyGTA napísal: V cervenej je Alfa vzdy krasna, zial je velmi nachylna k "odlupovaniu" farby a 156 aj k rozdielnemu blednutiu kovovych a plastovych casti. Ja som sice na prednu kapotu nechal nalepit transparentnu foliu no spodky dveri neochranili ani lapace za prednymi kolesami.
To je pravda, kovove casti karoserie blednu skor ako tie plastove (narazniky) a moja skusenost, tiez mam predne lapace a napriek tomu obite prahy na jednom mieste a miestami aj spodky dveri od kamienkov ako pises.
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm Alfa Rosso, Eibach Pro-System kit, EGR off, K&N filter, Novitec 180HP 345Nm
Používateľov profilový obrázok

yetyGTA
Moderátor
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 01 Dec 2010, 10:31

Pablo napísal:
yetyGTA napísal: V cervenej je Alfa vzdy krasna, zial je velmi nachylna k "odlupovaniu" farby a 156 aj k rozdielnemu blednutiu kovovych a plastovych casti. Ja som sice na prednu kapotu nechal nalepit transparentnu foliu no spodky dveri neochranili ani lapace za prednymi kolesami.
To je pravda, kovove casti karoserie blednu skor ako tie plastove (narazniky) a moja skusenost, tiez mam predne lapace a napriek tomu obite prahy na jednom mieste a miestami aj spodky dveri od kamienkov ako pises.
Prave preto vyskusam na jar tuto opravnu sadu - http://www.chipex.co.uk/ . Ludia pisu, ze je velmi dobra a lahko sa aplikuje. Do konca januara je pre alfistov akcia -25%.
"I have argued many times that owning an Alfa is a portal through which all petrolheads must pass if they genuinely want to know what it is that differentiates a car from a toaster or a washing machine."

Autor témy
ukh
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 28 Dec 2010, 21:43

Áno, aj moja strieška na piatych dverách už má viac-menej fialovú farbu.

K tej sade - existujú nejaké overené referencie ?

Primo183
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 04 Okt 2010, 08:09

Krásna alfa a aj ta farba nemá chybu aj ja mam od kamienkov otukané dvere ale nic si stoho nerobým neni to až tak hrozne vidiet tak nech slúži inak tak isto som aj ja alfu upravoval ako ty a jediná moja uprava bolo že som dal Spetné zrkadlá do farby a nemal som hmlovky tak som dal denné svietenie a určite biele smerovky tie si daj aj ty.
Používateľov profilový obrázok

yetyGTA
Moderátor
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 01 Dec 2010, 10:31

ukh napísal:Áno, aj moja strieška na piatych dverách už má viac-menej fialovú farbu.

K tej sade - existujú nejaké overené referencie ?
Ano, na anglickom fore. Ako pisem, ja si to tiez planujem objednat a potom vam poviem. Ale ini pisu, ze vysledky su velmi dobre a aj aplikacia jednoducha a rychla. Tak uvidim.
"I have argued many times that owning an Alfa is a portal through which all petrolheads must pass if they genuinely want to know what it is that differentiates a car from a toaster or a washing machine."
Používateľov profilový obrázok

PetoNK
Moderátor
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 20:54

yetyGTA napísal:Ak su este dobre kotuce, porozmyslaj skor nad inym oblozenim. S EBC maju ludia v UK dobre skusenosti http://cgi.ebay.co.uk/ALFA-156-146-147- ... 53dc8ca7d2 (Red Stuff by bola este lepsia volba, ale tie sa v tejto velkosti nevyrabaju).
Slovenské zastúpenie EBC: http://www.ebcbrzdy.sk/sk/
Suzuki Ignis 1.3 vvt
ex AR 156 1.9JTD 85kW
Obrázok
Používateľov profilový obrázok

yetyGTA
Moderátor
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 01 Dec 2010, 10:31

PetoNK napísal:Slovenské zastúpenie EBC: http://www.ebcbrzdy.sk/sk/
Super, az na to, ze v zahranici je to tak o 40 % lacnejsie :D .
"I have argued many times that owning an Alfa is a portal through which all petrolheads must pass if they genuinely want to know what it is that differentiates a car from a toaster or a washing machine."

Jaroslav156
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31 Dec 2010, 12:52

Jeeee Žilinčan tak snad sa vidíme na ceste ;)
čerevená Alfe proste sekne
Cosmo blue, Luxury packet
Používateľov profilový obrázok

PetoNK
Moderátor
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 26 Feb 2009, 20:54

To sa nehádam, veľa vecí je v zahraničí lacnejších. Ale nie je to prípad toho inzerátu z ebayu, ktorý si uviedol. Je tam cena 50libier + 30libier poštovné, v prepočte spolu 95€...na stránke ebcbrzdy.sk je cena 94€, neviem ako je to u nich s poštovným.

...to patrilo yetymu...
Suzuki Ignis 1.3 vvt
ex AR 156 1.9JTD 85kW
Obrázok
Napísať odpoveď